-
„Ogarnij:Emocje i relacje” – podcast
W podcaście „Ogarnij:Emocje i relacje” z pewnością przybliżamy podstawowe umiejętności psychologiczne, które – jeżeli je trenować – pozwolą nam żyć pełniej, skuteczniej i szczęśliwiej. Powiemy Wam jak ogarnąć emocje i poprawić relacje. Nasze rozmowy są inspirowane filozofią leżącą u podstaw DBT, a sam podcast – ma patronat Polskiego Towarzystwa Terapi Dialektyczno–Bahawioralnej z czego niezmiernie się… Czytaj…
-
BORDERLINE oczami psychoterapeutki i pacjentki
Wykład na temat borderline zorganizowany przez Naukowe Koło Psychologii Klinicznej UWr. W części teoretycznej Magdalena Tylko opowiada o zaburzeniu, jego diagnozie oraz terapii. W drugiej części o życiu z zaburzeniem z perspektywy pacjenta opowiada Anka Mrówczyńska.
-
Terapia Dialektyczno-Behawioralna w Polsce. Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy. Magdalena Tylko
W tym wystąpieniu Magdalena Tylko przedstawia zasady terapii Dialektyczno-Behawioralnej i wynikające z nich konsekwencje praktyczne. Mówi o tym, co zrobiło PTDBT, aby terapia Dialektyczno-Behawioralna była obecna w Polsce, o planach szkoleniowych i o tym jakie wyzwania przed nimi.
-
Stygmatyzacja osób z BPD. Osoby potrzebują zrozumienia. Rozmowa z Moniką Kotlarek
Rozmowa była poświęcona problemowi stygmatyzacji i niezrozumienia osób cierpiących na zaburzenie osobowości z pogranicza BPD. Jakie są powody niezrozumienia osób z BPD? Kiedy diagnoza może być pomocna i dawać ulgę, a kiedy staje się ciężarem? Jakich trudności w relacjach doświadczają osoby cierpiące na BPD?
-
Fakty i mity o treningu umiejętności. Trening umiejętności jako forma pomocy psychologicznej.
Dla kogo pomocne może być uczestniczenie w Treningu Umiejętności DBT? Jak wygląda jego przebieg? Jakie założenia oraz zasady mu towarzyszą? Kto potrzebuje terapii i treningu umiejętności, a kto może korzystać tylko z treningu umiejętności?
-
Zaburzenie osobowości borderline, stygmatyzacja i skuteczna terapia
Zaburzenie osobowości borderline, stygmatyzacja i skuteczna terapia, rozmowa z dr Kimberley Vay.
-
Borderline. Życie na krawędzi, rozmowa z dr Danielem J. Foxem
Rozmowa z dr Danielem J. Foxem, autorem książki „Borderline. Życie na krawędzi”, która pomaga lepiej sobie radzić osobom cierpiącym na zaburzenie osobowości z pogranicza oraz dysregulacją emocjonalną.
-
Clinical Connections, warsztat dla klinicystów i specjalistów zdrowia psychicznego, dr Mary Kells
Clinician Connections (CC) to jednodniowy warsztat dla klinicystów, którzy rutynowo pracują z klientami z poważnymi zaburzeniami regulacji emocji. Wywodzi się on z wielorodzinnego programu Family Connections (FC; Fruzzetti & Hoffman, 2004).
-
Skuteczna pomoc dla młodzieży. DBT-A. Wyniki Badań z Irlandii. prof. Daniel Flynn
W trakcie swojego wystąpienia prof. Daniel Flynn przedstawił, w jaki sposób był wprowadzany program pomocy nastolatkom DBT-A w Irlandii.
-
Wsparcie nastolatków w środowisku szkoły, Program DBT STEPS, dr Elizabeth Mazza
Dr Elizabeth Mazza prezentuje program wsparcia dla nastolatków DBT STEPS w środowisku szkoły. Mówi o tym, jakie jest uzasadnienie podejmowania wysiłków wprowadzania takiego programu dla szkół. Przedstawia też zakres programu.