Przejdź do treści
Strona główna » Partnerzy merytoryczni

Partnerzy merytoryczni

pt dbt

Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno-Behawioralnej zostało założone w grudniu 2016 roku przez grupę specjalistów, którzy widzą ogromną potrzebę wprowadzania do psychoterapii w Polsce metod opartych na dowodach naukowych. Celem PTTDB jest wspieranie
osób cierpiących na zaburzenie osobowości z pogranicza (borderline, BPD), dysregulację emocji oraz ich bliskich.
Towarzystwo współpracuje z National Education Alliance for Borderline Personality Disorder (NEABPD), od 3 lat prowadzi program bezpłatnych treningów Family Connections ™ (FC™) w Polsce. Z programu skorzystało już ponad 900 osób.

Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno Behawioralnej
Fundacja eFkropka

Fundacja eFkropka

Fundacja eFkropka powstała ponad 10 lat temu z inicjatywy specjalistów zawodowo zajmujących się leczeniem i pracą terapeutyczną na rzecz osób chorujących psychicznie. Celem fundacji jest zmiana negatywnych stereotypów dotyczących chorób psychicznych i osób chorujących psychicznie i walka ze stygmatyzacją oraz autostygmatyzacją.

Nazwa fundacji nawiązuje do międzynarodowej klasyfikacji chorób ICD-10, w której wszystkie choroby psychicznie są oznaczone literą F.

Bezpieczne Miejsce

Bezpieczne Miejsce to specjalistyczny gabinet skoncentrowany na pomocy osobom cierpiącym z powodu dysregulacji emocji i zaburzeń osobowości (w szczególności borderline), a także zaburzeń lękowych, depresji, ChAD, PTSD, niskiej samooceny czy zaburzeń odżywiania.

Pracownicy BM zaangażowani są w działalność na rzecz destygmatyzacji osób cierpiących na zaburzenia osobowości.

Bezpieczne miejsce

Anita Kręglewska i Vivian Fiszer

Anita Kręgielewska i Vivian Fiszer to dwie psycholożki walczące o zwiększenie świadomości zaburzeń osobowości i zmniejszenie stygmatyzacji problemów emocjonalnych. Jako pierwsze w Polsce stosowały terapię dialektyczno-behawioralną – podejście które jako pierwsze wykazało że borderline da się leczyć i to z ogromnym sukcesem. Wspólnie zaczynały popularyzację podejścia DBT w Polsce (między innymi współzakładały towarzystwo PTDBT, następnie Fundację Wrażliwi na rzecz Borderline i osób Wrażliwych).

Piszą i prowadzą blog/podcast emocje.pro z tekstami i ćwiczeniami, które pomagają zwiększać świadomość problemów psychicznych oraz rozwijać swoje umiejętności radzenia sobie.

Monika Romanowska

dr n. społ. Monika Romanowska – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny oraz członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Ukończyła psychologię w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, czteroletnie studia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej na SWPS w Sopocie oraz studia doktoranckie z psychologii na Uniwersytecie Gdańskim.

Publikowała w czasopismach takich jak „Theory & Psychology” oraz „Psychoterapia”.
Prowadzi bloga o psychoterapii: homopsychologicus.pl.

Przyjmuje w Gdyni w Pracowni Psychologicznej PEBE.

Psycholog Monika Romanowska
Skip to content