Przejdź do treści
Strona główna » Dla osób z zaburzeniem borderline

Dla osób z zaburzeniem borderline

jeśli Jesteś w kryzysie i potrzebujesz pilnej,

darmowej pomocy

Zaburzenie osobowości borderline to

nie Twoja wina!

Osoby z zaburzeniem borderline często mają tendencje do autostygmatyzacji i samokrytyki. Pamiętaj, że zaburzenie nie jest Twoją winą! Wprowadzanie chaosu wokół siebie czy krzywdzenie innych oraz siebie to wynik objawów zaburzenia, a nie togo, że jesteś złym człowiekiem. Ale jednocześnie…

Zaburzona osobowość

nie zwalnia Cię

Pamiętaj, że borderline

to nie wyrok!

Wbrew obiegowym opiniom i utrwalonym mitom, zaburzenie osobowości borderline nie jest nieuleczalne. U dużej części osób z BPD, niektóre objawy wyciszają się samoistnie wraz z wiekiem.

Jednak nie musisz czekać! Podjęcie psychoterapii oraz praca nad sobą, a w razie potrzeby włączenie farmakoterapii, mogą dać znakomite efekty. Nie jesteś skazana(-y) na wieczne cierpienie, odrzucenie, autoagresję, autodestrukcję, skrajne emocje i chaos na przemian z pustką.

Pamiętaj, że zaburzenie borderline

Cię nie określa!

Nie wiesz,

czym jest borderline?

Czasem usłyszenie diagnozy borderline bywa szokiem. Szczególnie, gdy nie do końca rozumie się, czym jest zaburzenie z pogranicza.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, te informacje mogą okazać się pomocne.

Jakie są

przyczyny borderline?

na czym polega

diagnoza borderline?

Diagnoza borderline nie jest prosta i może zająć jakiś czas. Z zasady zaburzenia osobowości diagnozuje się najwcześniej u młodych dorosłych, gdyż do osiemnastego roku życia osobowość wciąż się rozwija. Jednak, jak zauważa Daniel J. Fox w książce „Borderline. Życie na krawędzi”, według Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, możliwe jest zdiagnozowanie borderline poniżej 18. roku życia, o ile osoba diagnozowana doświadcza objawów przez co najmniej rok.

na czym polega

leczenie borderline?

Zachęcamy do zapoznania się z zebranymi przez nas

materiałami

filmowymi, którymi są wywiady, nagrania z konferencji, darmowych szkoleń czy webinarów. Mogą one stanowić cenne źródło wiedzy.

W 2022 roku przeprowadziliśmy ankietę na temat

znajomości borderline

Skip to content