Przejdź do treści
Strona główna » Materiały dla rodzin i bliskich

Materiały dla rodzin i bliskich

  • „Czwartki z Psychologią”: wykład o borderline w Instytucie Psychologii uł

    „Czwartki z Psychologią”: wykład o borderline w Instytucie Psychologii uł

    W czwartek, 9 maja 2024 roku, w ramach „Czwartków z psychologią” orgazowanych przez Instytut Psychologii UŁ, odbył się wykład dr hab. Moniki Talarowskiej, prof. UŁ, która opowiedziała m. in. o: W drugiej części spotkania rozmawiała z Anką Mrówczyńską, pomysłodawczynią i organizatorką kampanii społecznej „Borderline: #kuZrozumieniuiAkceptacji”, która od wielu lat działa na rzecz osób zmagających się… Czytaj…

  • Borderline- życie na krawędzi? Rozmowa z Marią Bagińską- Podcast

    Borderline- życie na krawędzi? Rozmowa z Marią Bagińską- Podcast

    Rozmowa z Marią Bagińską o zaburzeniu z pogranicza, terapii DBT i jej skuteczności w leczeniu borderline. Podcast: „Można zwariować”

  • O zaburzeniu osobowości typu borderline i DBT. Rozmowa z Magdaleną Tylko- Podcast

    O zaburzeniu osobowości typu borderline i DBT. Rozmowa z Magdaleną Tylko- Podcast

    Rozmowa Joanny Gutral z Magdaleną Tylko o zaburzeniu osobowości typu borderline i DBT. Podcast „Gutral Gada”

  • Mam osobowość borderline- podcast

    Mam osobowość borderline- podcast

    Rozmowa Małgorzaty Serafin z Janezem Bogataj o tym jak zaburzenie osobowości z pogranicza wpływa na relacje ze światem zewnętrznym i wewnętrznym. Podcast „Bez Farbowania”

  • Dla kogo jest program Family Connections PTDBT? Bartłomiej Taurogiński w rozmowie z Martą Sędzicką

    Dla kogo jest program Family Connections PTDBT? Bartłomiej Taurogiński w rozmowie z Martą Sędzicką

    Dla kogo jest program Family Connections? Komu może pomóc. Pani Marta Sędzicka z CKU w Irlandii, rozmawia z Bartłomiejem Taurogińskim, psychiatrą, psychoterapeutą a przede wszystkim liderem treningów Family Conections.

  • Family Connections – perspektywa rodzica i trenera

    Family Connections – perspektywa rodzica i trenera

    Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia Pani Rosanny Ruppert, prezentujące program Family Connections. Pani Rosanna jest mamą osoby cierpiącej na zaburzenie osobowości z pogranicza, która dzieli się swoimi doświadczeniami i korzyściami osobistymi jakie uzyskała, korzystając z treningu Family Connections ™ .

  • „Ogarnij:Emocje i relacje” – podcast

    „Ogarnij:Emocje i relacje” – podcast

    W podcaście „Ogarnij:Emocje i relacje” z pewnością przybliżamy podstawowe umiejętności psychologiczne, które – jeżeli je trenować – pozwolą nam żyć pełniej, skuteczniej i szczęśliwiej. Powiemy Wam jak ogarnąć emocje i poprawić relacje. Nasze rozmowy są inspirowane filozofią leżącą u podstaw DBT, a sam podcast – ma patronat Polskiego Towarzystwa Terapi Dialektyczno–Bahawioralnej z czego niezmiernie się… Czytaj…

  • Otwórz swój umysł, zanim coś powiesz – cykl nagrań dla bliskich nastolatków z dysregulacją emocji

    Otwórz swój umysł, zanim coś powiesz – cykl nagrań dla bliskich nastolatków z dysregulacją emocji

    Cykl nagrań przeznaczonych dla bliskich nastolatków z dysregulacją emocji. Te materiały pokazują część umiejętności, jakich uczy się w trakcie programu Family Connections. Mogą stanowić pomoc dla uczestników treningu, osób, które ukończyły trening oraz dla liderów prowadzących trening i wszystkich, którzy chcą się zapoznać z programem Family Connections.

  • Otwórz swój umysł, zanim otworzysz usta – cykl nagrań dla bliskich osób dorosłych z bpd

    Otwórz swój umysł, zanim otworzysz usta – cykl nagrań dla bliskich osób dorosłych z bpd

    Cykl nagrań przeznaczonych dla bliskich osób dorosłych z zaburzeniem borderline. Te materiały pokazują część umiejętności, jakich uczy się w trakcie programu Family Connections. Mogą stanowić pomoc dla uczestników treningu, osób, które ukończyły trening oraz dla liderów prowadzących trening i wszystkich, którzy chcą się zapoznać z programem Family Connections.

  • BORDERLINE oczami psychoterapeutki i pacjentki

    BORDERLINE oczami psychoterapeutki i pacjentki

    Wykład na temat borderline zorganizowany przez Naukowe Koło Psychologii Klinicznej UWr. W części teoretycznej Magdalena Tylko opowiada o zaburzeniu, jego diagnozie oraz terapii. W drugiej części o życiu z zaburzeniem z perspektywy pacjenta opowiada Anka Mrówczyńska.

Skip to content