Przejdź do treści
Strona główna » Dla kogo jest program Family Connections PTDBT? Bartłomiej Taurogiński w rozmowie z Martą Sędzicką

Dla kogo jest program Family Connections PTDBT? Bartłomiej Taurogiński w rozmowie z Martą Sędzicką

Dla kogo jest program Family Connections? Komu może pomóc. Pani Marta Sędzicka z CKU w Irlandii, rozmawia z Bartłomiejem Taurogińskim, psychiatrą, psychoterapeutą a przede wszystkim liderem treningów Family Conections.

Ta rozmowa powstała dzięki współpracy osób wspierających i rozwijających Family Connections. Z dobrego serca. Tak FC łączy ludzi.

W tej rozmowie Bartłomiej i Marta, poruszają najważniejsze kwestie związane z treningiem Family Connections. Odpoiadają na pytania o to dla kogo jest ten trening? Jak się zapisać? czy potrzebne jest zaświadczenie o diagnozie? Co to znaczy, że osoba bliska cierpi na dysregulację emocji? Jak to się ma do uzależnień? Przesympatyczna atmosfera i wspaniała rozmowa.

Family Connections, to treningi umiejętności (więcej na https://ptdbt.pl/dlarodzin/), które zmieniają życie uczestników. Tak pokazują badania, tak pokazują kilkunastoletnie doświadczenia tysięcy uczestników z 20 krajów świata.

Kiedy bliska osoba cierpi na zaburzenie osobowości z pogranicza (BPD), cierpi także rodzina i otoczenie. Dzieje się tak dlatego, że w BPD mogą występować intensywne i burzliwe relacje z rodziną, przyjaciółmi i bliskimi, może zdarzać się przechodzenie od ekstremalnej bliskości i miłości (idealizacja) do skrajnej niechęci lub złości (dewaluacji). Zmienne nastroje, zachowania wysokiego ryzyka, samobójstwo i intensywny gniew są często częścią życia osoby z BPD, a tym samym stają się częścią życia tych, którzy ją kochają. Rodziny osób z BPD potrzebują wsparcia, treningu umiejętności Odpowiedzią na te potrzeby jest program Family Connections!

Webinar poprowadzi: Marta Sędzicka

Bartłomiej Taurogiński, prelegent – lekarz specjalista w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży. Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Absolwent całościowego szkolenia z zakresu psychoterapii “Szkolenie całościowe systemowo-psychodynamiczne” oraz szkolenia “DBT Comprehensive”.

Wydarzenie zostało zorganizowane jest przez CKU w Dublinie we współpracy z PTDBT w celu przybliżenia idei programu Family Connections.

Źródło materiału i opisu: https://youtu.be/PYygafKIn3k?si=TznkoCcSy7_VPcIZ

Skip to content