Przejdź do treści
Strona główna » [szkolenie online] SAMOBÓJSTWA I SAMOUSZKODZENIA – DIAGNOZA, INTERWENCJA KRYZYSOWA I POMOC PSYCHOLOGICZNA

[szkolenie online] SAMOBÓJSTWA I SAMOUSZKODZENIA – DIAGNOZA, INTERWENCJA KRYZYSOWA I POMOC PSYCHOLOGICZNA

Termin szkolenia: 21.07.2024, 9:00-16:00

Miejsce szkolenia: online- platforma ZOOM

Cena: 399 zł

Organizator: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii

Prowadząca: Magdalena Kempa

Zapisy: https://dcp.wroclaw.pl/otwarte-szkolenia-terapeutyczne?action=info-ogolne&id=2106

Adresaci: osoby zawodowo zajmujące się pomaganiem osobom w kryzysie, odpowiedzialne za interwencję w sytuacji kryzysów, wypadków i katastrof. Szczególnie zapraszamy psychologów, terapeutów, pracowników służby zdrowia i instytucji pomocy społecznej, służb ratowniczych, oraz studentów ostatnich lat studiów kierunków: psychologia, pedagogika, resocjalizacja.

Program definiuje problem samouszkodzeń i samobójstw oraz omawia metody pomocy psychologicznej osobie samouszkadzającej się, zagrożonej samobójstwem. Zajęcia będą prowadzone metodami aktywnymi (warsztat), uczestnicy będą mieli okazję pracować nad studium przypadku, wezmą udział w ćwiczeniach indywidualnych i grupowych.

Program:

1. Zachowania samobójcze a samouszkodzenia – rozpoznanie.
2. Dynamizm samobójstwa. Dynamika samouszkodzeń.
3. Zachowania samobójcze – czynniki kliniczne, społeczne, osobiste.
4. Cechy charakterystyczne osób popełniających samobójstwo.
5. Analiza listów samobójców.
6. Samobójstwo – znaki ostrzegawcze.
7. Formularz Oceny Selekcyjnej – w odniesieniu do problematyki zagrożenia życia.
8. Pomoc psychologiczna dla osób o skłonnościach samobójczych- poradnictwo w kryzysie, strategie interwencji wobec samobójstwa.
9. Zapobieganie samobójstwom. Postępowanie z osobą z problemem samouszkodzeń.
10. Opracowywanie terapii prewencyjnych.
11. Stres i żałoba po samobójstwie.
12. Spotkanie postinterwencyjne.
13. Opieka nad osobą po próbie samobójczej, opieka nad rodziną samobójcy.

Magdalena Kempa

Jestem psychologiem, interwentem kryzysowym oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym nr certyfikatu 1108, od 2016 r. członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Specjalizuje się w psychoterapii osób cierpiących z powodu lęku, napadów paniki, fobii, smutku, depresji, zaburzeń okołoporodowych, natręctw, traumy, nadmiernych wymagań wobec siebie, perfekcjonizmu. Wspieram osoby w kryzysie emocjonalnym, w sytuacjach żałoby, utraty oraz z powodu nagłych wydarzeń losowych. Pracuję z ofiarami oraz sprawcami przemocy. Udzielam wsparcia emocjonalnego także w pozytywnych sytuacjach życiowych – chęci dokonania zmian w obszarze zawodowym oraz osobistym. W swojej pracy przyjmuję postawę bezwarunkowej akceptacji i poszanowania Pacjenta. Kontrakt terapeutyczny opieramy na wspólnie opracowanych celach oraz konkretnych sposobach ich realizacji. W swojej pracy koncentruję się na zasobach Pacjenta oraz ich rozwoju, co naturalnie sprzyja wsparciu w pokonywaniu trudności. Pacjent może liczyć na moją pełną autentyczność w relacji poprzez podkreślanie jego mocnych stron oraz empatyczną konfrontację z trudnościami. Oprócz zaangażowania w swoją pracę i prowadzenia Pacjenta w procesie terapii przyjmuję także postawę aktywnego towarzyszenia i podążania za potrzebami oraz identyfikowania i uczenia się systemu wartości Pacjenta w celu jak najlepszego dopasowania metod terapii do realizacji wspólnie założonych celów. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji prowadzonej przez certyfikowanych superwizorów.

Źródło ogłoszenia i obrazka: https://www.facebook.com/share/PM3S8azLJQfoHKmu/

Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.

Skip to content