Przejdź do treści
Strona główna » [szkolenie online] Diagnoza osobowości w praktyce

[szkolenie online] Diagnoza osobowości w praktyce

Termin szkolenia: 3.08.2024, 9:30-17:00 (dostępne również inne terminy: 5.10.2024 lub 30.11.2024)

Miejsce szkolenia: online

Cena: 1150 zł

Organizator: Uniwersytet SWPS

Prowadząca: Natalia Popławska

Adresaci: psycholodzy i studenci psychologii

Zapisy: https://kursy.swps.pl/s/swps-product/a0rTt000006pBPYIA2/diagnoza-osobowości-w-praktyce

Testy osobowości należą do najpopularniejszych testów psychologicznych. Profesjonalne kwestionariusze osobowości nie mają nic wspólnego z testami, które można zrobić dla rozrywki w internecie. Na szkoleniu „Diagnoza osobowości w praktyce” poznasz stosowane w diagnostyce psychologicznej testy osobowości o wysokiej trafności i rzetelności: EPQ-R, SCID-5-PD, NEO-PI-R, MMPI-2. Dowiesz się, jakie wymiary osobowości mierzą (ekstrawersję, neurotyzm, ugodowość). Nauczysz się interpretować wyniki uzyskane w testach oraz diagnozować z ich pomocą typy osobowości i zaburzenia osobowości (osobowość dysocjalną, histrioniczną czy borderline). Poznasz standardy używania testów psychologicznych. Po ukończeniu kursu będziesz wiedzieć, kto może legalnie używać kwestionariuszy, jak je zdobyć oraz jak wyglądają procedury zakupu. Szkolenie jest adresowane wyłącznie do studentów i absolwentów psychologii, ponieważ tylko psycholodzy mogą pracować z omawianymi arkuszami testowymi.

Korzyści ze szkolenia

  • Poznasz cztery kwestionariusze osobowości stosowane w diagnostyce: EPQ-R, SCID-5-PD, NEO-PI-R, MMPI-2.
  • Dowiesz się, w jakich skalach są ujmowane wyniki poszczególnych testów.
  • Nauczysz się mierzyć wymiary osobowości i diagnozować zaburzenia osobowości.
  • Przećwiczysz interpretowanie wyników testów i stawianie diagnozy.
  • Dowiesz się, kto może używać kwestionariuszy osobowości i jak je zdobyć.

Natalia Popławska

Psycholog (specjalność kliniczna), specjalista diagnozy psychologicznej, prowadzi zajęcia na Uniwersytecie SWPS z przedmiotów dotyczących diagnozy psychologicznej, psychoterapii poznawczo-behawioralnej oraz pomocy psychologicznej rodzinie; psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji. Ukończone studia podyplomowe: Praktyczna diagnoza psychologiczna (Uniwersytet SWPS we Wrocławiu). Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

Doświadczenie zawodowe zdobywała jako długoletni wolontariusz w Świetlicy Terapeutycznej, działającej na rzecz dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, mierzących się głównie z chorobą alkoholową. Następnie w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu na oddziale całodobowym, gdzie do jej głównych zadań należała diagnoza psychologiczna, psychoedukacja oraz oddziaływania terapeutyczne.

Obecnie prowadzi prywatną praktyką diagnostyczną i psychoterapeutyczną. Pracuje z osobami zmagającymi się z zaburzeniami psychicznymi, w tym zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi oraz zaburzeniami osobowości. Prowadzi również interwencję kryzysową w sytuacjach trudnych.

Źródło ogłoszenia: https://kursy.swps.pl/s/swps-product/a0rTt000006pBPYIA2/diagnoza-osobowości-w-praktyce

Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.

Skip to content