Zmienność nastrojów, niestabilność w relacjach, impulsywność – to tylko kilka cech charakterystycznych dla osobowości borderline. Czym jest zaburzenie osobowości borderline? Jakie wyróżniamy style tego zaburzenia? Jak może przejawiać się u mężczyzn? Jakie są sposoby leczenia osobowości borderline? Jak osoby z tym zaburzeniem funkcjonują w bliskich relacjach? Jaką rolę pełni diagnoza różnicowa czy występowanie zaburzeń współistniejących? Na te i inne pytania odpowiada Kinga Rajchel, psycholog i psychoterapeutka w trakcie Podyplomowej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
Kinga Rajchel – Psycholog i psychoterapeutka w trakcie Podyplomowej Szkoły Psychoterapii Poznawczo–Behawioralnej pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe z diagnozy psychologicznej w praktyce klinicznej. Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych wykorzystując elementy terapii schematu i DBT (dialektyczno–behawioralnej). Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w oddziałach psychiatrii, zakładzie karnym i w domu dziecka.
Wszystkie spotkania odbyły się w ramach cyklu webinarów “Zaburzenia osobowości a style funkcjonowania w relacjach” organizowanego przez Koło Naukowe Psychologii Klinicznej Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu.
Źródło materiału i opisu: https://youtu.be/ywlijgDqU2U?si=XH7qYQRBwTKOkt7C