Przejdź do treści

[szkolenie stacjonarne] Terapia borderline w podejściu DBT i zarządzanie kryzysem samobójczym

Termin szkolenia: 23-24 kwietnia 2022, 10:00-18:00
Miejsce szkolenia: Navis Clinic, ul. Nawrot 48/U1 90-001, ŁÓDŹ
Cena: 1500 zł (możliwość płatności w II transzach)
Organizator: Navis Clinic
Prowadzący: Martyna Stefańska

Adresaci: psycholodzy i psychoterapeuci

Zapisy i więcej informacji: https://navisclinic.pl/37-szkolenia-psychologiczne

Nazywam się Martyna Stefańska, jestem psycholożką i terapeutką terapii dialektyczno-behawioralnej. Od kilku lat współprowadzę Centrum Terapii DBT „Bezpieczne Miejsce” w Warszawie, w którym specjalizujemy w terapii zaburzeń osobowości, w szczególności borderline oraz innych problemów związanych z dysregulacją emocji. Od czterech lat pracuję niemal wyłącznie z osobami z diagnozą osobowości borderline, również z osobami doświadczających przewlekłych kryzysów samobójczych. 

Proponuję Państwu szkolenie, które (mam nadzieję) odczaruje mity pracy z osobami z tą diagnozą, pomoże Państwu w wyborze odpowiedniej metody interwencji i pozwoli zapoznać się z tym, co dla osób z borderline oferuje terapia DBT (dialektyczno-behawioralna) oraz dlaczego warto rozważyć wprowadzenie jej do swojej pracy. 

Szkolenie obejmuje dwa dni (łącznie 14 godzin samego szkolenia + dodatkowo przerwy). Z uwagi na konieczność dużej uważności, chęci przekazania dużej ilości wiedzy, nacisku na wspólne uczenie się i wymianę doświadczeń, liczba uczestników jest ograniczona (maksymalnie 12 osób). 

Plan szkolenia:

Dzień 1:

  • Obawy związane z pracą z osobowością borderline, najczęstsze trudności napotykane w toku trwania terapii.
  • Różnicowanie pomiędzy diagnozą borderline a innymi rozpoznaniami związanymi z dysregulacją emocji 
  • Terapia dialektyczno-behawioralna. Dlaczego jest skuteczna, co wchodzi w skład tej terapii i dlaczego jest wyjątkowym podejściem? Jakie są wyniki badań? Jak rozpocząć naukę tego nurtu? 
  • Pacjenci z wieloma współwystępującymi problemami: jak ustalić priorytet działania? Czym zająć się najpierw? Praktyczne ćwiczenia ustalania priorytetu w ujęciu DBT. 
  • Dyskusja, możliwość skonsultowania swoich trudności.

Dzień 2:

  • Pacjenci z borderline, doświadczający kryzysów samobójczych. Najczęstsze trudności z którymi możemy spotkać się w gabinecie + dyskusja i wymiana doświadczeń. 
  • Jak reagować na informację o zamiarze samobójczym? 
  • Wsparcie telefoniczne w sytuacji kryzysu samobójczego. 
  • Umiejętności DBT z modułu przetrwania kryzysu: przedstawienie, wyjaśnienie, wspólne ćwiczenie w grupie. Jak wprowadzać te umiejętności z pacjentami?  
  • Dyskusja, możliwość skonsultowania swoich trudności.

W cenę szkolenia wchodzą też: materiały w formie papierowej, serwis kawowy & snack bar.

Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.

Skip to content