Przejdź do treści
Strona główna » [szkolenie online] Pacjent w kryzysie suicydalnym – interwencja kryzysowa w praktyce

[szkolenie online] Pacjent w kryzysie suicydalnym – interwencja kryzysowa w praktyce

Termin szkolenia: 21.06.2024, 9:00-16:00

Miejsce szkolenia: online- platforma ZOOM

Cena: 399 zł

Organizator: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii

Prowadząca: Aleksandra Patyk-Rybka

Zapisy: https://dcp.wroclaw.pl/otwarte-szkolenia-terapeutyczne?action=info-ogolne&id=2172

Adresaci: osoby zawodowo zajmujące się pomaganiem osobom w kryzysie, odpowiedzialne za interwencję w sytuacji kryzysów, wypadków i katastrof. Szczególnie zapraszamy psychologów, terapeutów, pracowników służby zdrowia i instytucji pomocy społecznej, służb ratowniczych, a także studentów ostatnich lat psychologii oraz innych kierunków społecznych i medycznych.

Program:

1. Teorie zachowań suicydalnych.
2. Dynamizm samobójstwa.
3. Zachowania samobójcze – czynniki kliniczne, społeczne, osobiste.
4. Cechy charakterystyczne osób popełniających samobójstwo.
5. Listy samobójców.
6. Samobójstwo – znaki ostrzegawcze.
7. Pomoc psychologiczna dla osób o skłonnościach samobójczych
8. Poradnictwo w kryzysie, strategie interwencji wobec samobójstwa, zastosowanie 6–etapowego modelu interwencji kryzysowej.
9. Stres i żałoba po samobójstwie.
10. Opieka nad osobą po próbie samobójczej, opieka nad rodziną samobójcy.

Aleksandra Patyk-Rybka

Psycholog, trener warsztatu rekomendowany przez PTP, psychoterapeuta w nurcie Gestalt, psychoterapeuta systemowy, doktor w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w dyscyplinie nauki o zdrowiu. Ukończyła 3-letni kurs terapii Gestalt w Ośrodku Edukacji Psychologicznej, w trakcie 4-letniego kursu Psychoterapii Systemowej. Prowadzi szkolenia z zakresu interwencji kryzysowej, postępowania z osobami dotkniętymi doświadczeniami traumatycznymi, diagnozy ASD i PTSD – dla specjalistów interwencji kryzysowej, psychologów, interwentów, służb medycznych, grup interdyscyplinarnych, policjantów. Długoletni pracownik oświaty i służby zdrowia. Realizowała projekty dedykowane kadrom medycznym, pracownikom administracji jak i również pracownikom urzędów i instytucji pośrednictwa pracy. Pracuje również jako trener, coach (coaching psychologiczny i biznesowy). Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (studia podyplomowe – psychodietetyka), adiunkt na WSB-NLU w Nowym Sączu. Tematyka prowadzonych przez nią, w większości autorskich warsztatów, dotyczy kształtowania kompetencji społecznych (komunikacja, stres, asertywność, rozwiązywanie konfliktów) zarządzania zasobami ludzkimi i leadership, autoprezentacji, technik aktywizacji społecznej i zawodowej, motywowania, aspektów relacji z klientami oraz rozwoju osobistego. Jest autorką publikacji dotyczących między innymi jakości życia i miłości partnerskiej.

Źródło ogłoszenia i obrazka: https://dcp.wroclaw.pl/otwarte-szkolenia-terapeutyczne?action=info-ogolne&id=2172

Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.

Skip to content