Przejdź do treści

[szkolenie online] MMPI®-2 w diagnozie klinicznej – temat typowy dla psychologów

Termin szkolenia: 10-11.02.2024, 9:00-16:15

Miejsce szkolenia: online- platforma ZOOM

Cena: 600 zł

Organizator: Fundacja Vis Salutis

Prowadzący: dr hab. Adam Tarnowski, prof. UMK

Adresaci: psycholodzy i studenci V roku psychologii

Zapisy: https://vissalutis.pl/kursy/mmpi-2-w-diagnozie-klinicznej-edycja-5/

MMPI®-2 to jeden z podstawowych testów, stosowanych w psychologii klinicznej. Pozwala na określenie osobowościowego podłoża problemów, zarówno o charakterze zaburzeń osobowości, jak i poważnych trudności w funkcjonowaniu społecznym. Jego ważną zaletą jest rozbudowany system oceny wiarygodności odpowiedzi osoby badanej, bogaty zestaw skal i wskaźników, jak również możliwość identyfikacji szczególnie niepokojących odpowiedzi na pojedyncze pytania testu. Stanowi nieocenione narzędzie usystematyzowanej diagnozy, wspierające wywiad kliniczny.

Kurs prowadzony będzie w oparciu o system opisu obszarów i cech osobowości zaproponowany w podręczniku DSM-5™.

Kurs poświęcony będzie ocenie i opisowi problemów osobowościowych z wykorzystaniem testu MMPI®-2. Słuchacze będą mieli możliwość przeprowadzenia samodzielnych ćwiczeń w zakresie oceny wiarygodności profilu i analizy mechanizmów obronnych (na podstawie 10 skal kontrolnych), wykonania samodzielnego opisu osobowości w kategoriach DSM®-5, oraz uzyskania informacji zwrotnej.

dr hab. Adam Tarnowski, prof. UMK – psycholog i wykładowca akademicki (UW i UMK), łączący działalność praktyczną z pracą naukową. Były kierownik Zakładu Psychologii i konsultant Kliniki Psychoneurologicznej Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej członek Komitetu Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Obszary zainteresowań obejmują diagnostykę psychologiczną, psychologię pracy (ze szczególnym uwzględnieniem psychologii transportu i lotniczej), Autor lub współautor ponad 140 publikacji naukowych i popularnych.

Źródło ogłoszenia i obrazka: https://vissalutis.pl/kursy/mmpi-2-w-diagnozie-klinicznej-edycja-5/

Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.

Skip to content