Przejdź do treści

[szkolenie online] JAK W TERAPII GRUPOWEJ ROZWIJAĆ MENTALIZACJĘ U PACJENTÓW Z ZABURZENIAMI OSOBOWOŚCI?

Termin szkolenia: 13.06.2024, 18:00-21:00

Miejsce szkolenia: online – platforma dialoteka.pl

Cena: 99 zł

Organizator: Dialoteka.pl

Prowadzący: dr n. med. Agnieszka Chrzczonowicz-Stępień

Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą prowadzącym terapię grupową i chcesz udoskonalić swój warsztat w zakresie rozwijania mentalizacji u członków grupy z zaburzeniami osobowości. Na szkolenie zapraszamy Cię niezależnie od nurtu terapeutycznego, w jakim prowadzisz terapię grupową. W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba, która jest zainteresowana tematem psychoterapii grupowej oraz rozwijania mentalizacji u pacjentów z zaburzeniami osobowości.

Zapisy: https://www.dialoteka.pl/jak-w-terapii-grupowej-rozwijac-mentalizacje-u-pacjentow-z-zaburzeniami-osobowosci

Praktyczne szkolenie, na którym dowiesz się, w jaki sposób w terapii grupowej rozwijać mentalizację u pacjentów z zaburzeniami osobowości oraz jak w tym celu wykorzystywać czynniki grupowe.

Podczas szkolenia dowiesz się także, jakie trudności w mentalizacji najczęściej występują u pacjentów z zaburzeniami osobowości oraz jak te deficyty przejawiają się w życiu codziennym i w sytuacji terapii grupowej.

Na szkoleniu:

  • Dowiesz się, czym jest mentalizacja
  • Dowiesz się, jak przejawiają się trudności w mentalizacji zarówno w życiu codziennym pacjentów z zaburzeniami osobowości, jak i podczas terapii grupowej
  • Dowiesz się, jak praktycznie korzystać z zasobów grupy do rozwoju zdolności metalizacyjnych pacjentów z zaburzeniami osobowości
  • Dowiesz się, jak w ramach różnych nurtów możesz skutecznie rozwijać zdolności metalizacyjne pacjentów z zaburzeniami osobowości w terapii grupowej
  • Poznasz praktyczne przykłady pracy z grupą terapeutyczną

dr hab. n. społ. Anna Zajenkowska

  • Prof. w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Psychoterapeutka, analityczka grupowa, superwizorka aplikantka w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym.
  • Przewodnicząca sekcji grupowej i członkini zarządu w European Federation for Psychoanalytic Psychotherapy, EFPP. Dodatkowo ukończyła studia magisterskie z zakresu handlu międzynarodowego na Uniwersytecie w Korei oraz studia podyplomowe z zakresu bankowości w Polskiej Akademii Nauk.
  • Od 12 jest związana z Centrum Terapii Dialog, wykłada także w Szkole Psychoterapii Dialog. 
  • W swoich badaniach naukowych skupia się na przetwarzaniu informacji społecznych, w szczególności na związku pomiędzy wrogim postrzeganiem rzeczywistości, mentalizacją a zaburzeniami psychicznymi, czego wynikiem jest szereg publikacji i projektów naukowych (więcej informacji na: https://www.healab.pl/). Ponadto interesuje ją wykorzystanie wiedzy psychoanalitycznej do lepszego zrozumienia zjawisk społecznych, dlatego od 2014 jest zaangażowana w projekt Polska na Kozetce.

Źródło ogłoszenia i obrazka: https://www.dialoteka.pl/jak-w-terapii-grupowej-rozwijac-mentalizacje-u-pacjentow-z-zaburzeniami-osobowosci

Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.

Skip to content