Przejdź do treści
Strona główna » [szkolenie stacjonarne] Przeniesienie i przeciwprzeniesienie w psychoterapii

[szkolenie stacjonarne] Przeniesienie i przeciwprzeniesienie w psychoterapii

Termin szkolenia: 10-12 września 2021, pt- sob : 9.00 – 13.00 i 15.00 – 19.00 , nd: 9.00 – 13.00
Miejsce szkolenia: ŁCG, ul. Dowborczyków 5, Łódź
Cena: 1150 zł
Organizator: Łódzkie Centrum Gestalt
Prowadzący: Małgorzata Lambert

Zapisy:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfC-CE2gv3q7_2mTzrYv87eXS6zyzHGDnDYFA8g0yLEfPoyug/viewform

Celem warsztatu jest rozwijanie umiejętności prowadzenia dialogu egzystencjalnego. Warunkiem skutecznego prowadzenia takiego dialogu w psychoterapii Gestalt jest rozumienie zjawisk, które występują w relacji terapeutycznej. Relacja terapeutyczna jest współtworzona przez terapeutę i klienta, a dokładniej przez przeniesienie klienta i przeciwprzeniesienie terapeuty. Świadomość i rozumienie tych zjawisk pozwala na zbudowanie optymalnego środowiska leczącego, które inicjuje wewnątrzpsychiczną zmianę. W terapii Gestalt rozumiemy to zjawisko jako efekt usztywnionego gestaltu, który może być skutkiem zintrojektowanego rodzica. Klient, przywołując tę introjekcję, usztywnia się do przeżywania świata zgodnie z wzorcami z niego wypływającymi. Usunięcie tego usztywnienia, które jest nieświadome, może być dokonane w trakcie terapii, kiedy staje się ono widoczne w relacji z terapeutą.

Podczas warsztatu uzyskasz odpowiedź na pytania:

  1. Jak rozpoznać przeciwprzeniesienie zgodne i komplementarne i następnie wykorzystać je w dialogu z klientem?
  2. Jak nie tracić pozycji terapeutycznej?
  3. Jak rozpoznać przeniesienie klienta i zastosować adekwatną klaryfikację?

Na uczestników czeka spora dawka teorii, a także superwizja na żywo.

Małgorzata Lambert – certyfikowana psychoterapeutka i trenerka Instytutu Terapii Gestalt posiadająca Certyfikat Superwizora Instytutu Integralnej Psychoterapii Gestalt oraz EAGT. Swoje umiejętności doskonaliła również w Gestalt Associates Training Los Angeles, CA, USA. Jestem absolwentką Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego i Business Computer Programming w Nova Scotia Institute of Technology, Halifax, Canada.

Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.

Skip to content