Przejdź do treści
Strona główna » [szkolenie stacjonarne] Kliniczne rozumienie poziomów traumy relacyjnej w pracy z pacjentami borderline i narcystycznymi

[szkolenie stacjonarne] Kliniczne rozumienie poziomów traumy relacyjnej w pracy z pacjentami borderline i narcystycznymi

Termin szkolenia: 20.06.2024, 13:00-19:00

Miejsce szkolenia: Hotel Novotel Poznań Centrum, pl. Andersa 1

Cena: 990 zł

Organizator: Pracownia Humani

Prowadząca: Clara Mucci

Zapisy: https://konferencja.humani.pl/warsztat-clary-mucci-psychoterapia/

Podczas warsztatu Clara Mucci, wybitna włoska psychoanalityczka i autorka głośnych książek dotyczących współczesnego rozumienia traumy relacyjnej w kontekście zaburzeń osobowości, przedstawi możliwości łączenia perspektywy interpersonalnej neurobiologii, teorii przywiązania, teorii psychoanalitycznych z najnowszą wiedzą neuronaukową dotyczącą traumy, pamięci i dysocjacji.

Ta propozycja pomocna będzie w całościowym leczeniu głębokich zaburzeń osobowości typu borderline oraz narcystycznych.

Prowadząca omówi sposoby pracy z konkretnymi problemami, jakie klinicyści napotykają pracując z tą grupą pacjentów: od zaburzeń odżywiania po samouszkodzenia i zagrożenie samobójstwem aż po trudności w obrębie tożsamości seksualnej, czy regulacji afektu.

Poza przedstawieniem najnowszej wiedzy teoretycznej Clara Mucci omówi również – jako ilustrację teorii – swoje przypadki pracy klinicznej.

Cały warsztat będzie tłumaczony z języka angielskiego symultanicznie – czyli całe 6 godzin wypełnione będzie wiedzą i praktyką, bez dodatkowego czasu potrzebnego na tłumaczenie tradycyjne.

W warsztacie można brać udział niezależnie od konferencji „Psychoterapia dzisiaj – człowiek, pacjent, mentalizacja i zaufanie” lub uczestniczyć w obu wydarzeniach.

Clara Mucci

Profesorka na Wydziale Psychologii Uniwersytetu w Bergamo, gdzie pełniła również funkcję profesora Literatury Angielskiej i Dramatu Szekspirowskiego. Jest członkinią wielu towarzystw naukowych m.in. SIPP (Włoskie Towarzystwo Psychoanalityczne) I APA (Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, Sekcja Psychoanalityczna). Prowadzi praktykę prywatną w Mediolanie. Jest autorką wielu monografii dotyczących psychoanalizy i twórczości Szekspira. W zakresie psychoanalizy jej najważniejszymi publikacjami są: Beyond Individual and Collective Trauma (Karnac, 2013; Routledge, 2017), Borderline Bodies: Affect Regulation Therapy for Personality Disorders (Norton, 2018) oraz Resilience and Survival. Understanding and Healing Intergenerational Trauma. London, Confer, 2022. Jest również współredaktorką, wraz z G. Craparo Unrepressed Unconscious, Implicit memory and Clinical Work (Karnac, 2017). Clara Mucci wykłada gościnnie w wielu miejscach na świecie m.in na Columbia University. Współpracowała z Instytutem Leczenia Zaburzeń Osobowości w Nowym Yorku, prowadzonym przez Otto Kerberga. Jest również certyfikowaną psychoterapeutką EMDR. Obecnie, poza działalnością akademicką jest superwizorką w wielu programach szkoleniowych z zakresu psychoterapii i psychoanalizy we Włoszech, w Anglii oraz w Stanach Zjednoczonych.

Źródło ogłoszenia i obrazka: https://konferencja.humani.pl/warsztat-clary-mucci-psychoterapia/

Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.

Skip to content