Przejdź do treści
Strona główna » [szkolenie stacjonarne] Borderline i Skuteczna Terapia

[szkolenie stacjonarne] Borderline i Skuteczna Terapia

Termin szkolenia: 4 września 2021, w godz. 9.00-13.00
Miejsce szkolenia: ul. Marszałkowska 58, 00-545 Warszawa
Cena: 100-600 zł
Organizator: Emocje.pro
Prowadzący: Vivian Fiszer

Zapisy: https://emocje.typeform.com/to/iKa02Y

Ceny biletów do 1 sierpnia:
300 zł bilet grupowy (od 2 osób wzwyż, czyli 150 zł od osoby),
400 zł bilet pojedynczy,
100zł bilet dla osób, które pracują w Warszawie lub online „na NFZ” lub organizacjach pozarządowych oferujących bezpłatną dla pacjenta terapię, konsultacje, interwencje kryzysowe.

Ceny biletów od 1 sierpnia:
600 zł bilet pojedynczy,
200zł bilet dla osób, które pracują w Warszawie lub online „na NFZ” lub organizacjach pozarządowych oferujących bezpłatną dla pacjenta terapię, konsultacje, interwencje kryzysowe.

Program szkolenia
1. Czym jest praktyka oparta na dowodach naukowych?
2. Dlaczego w terapii ważna jest diagnoza?
3. Dlaczego ważna jest diagnoza zaburzeń osobowości, jak ją przeprowadzić, komunikować?
4. Jak częste są poszczególne zaburzenia osobowości i ich mieszanki, czym się charakteryzują?
5. Skąd biorą się te zaburzenia?
6. Mity vs prawda na temat zaburzeń osobowości.
7. Jak pomagać osobom z tymi problemami?
8. Metody leczenia oparte na nauce w poszczególnych zab. osobowości + specyfika pracy.
9. Dlaczego podejścia behawioralne są najbardziej skuteczne?
10. Co może zaoferować terapia dialektyczno-behawioralna?

Będziemy mówić o różnych zaburzeniach osobowości, a dokładniej omówimy: antyspołeczne, histrioniczne, narcystyczne, borderline, zależne, unikające. Najwięcej czasu poświęcimy borderline ponieważ tutaj jest najwięcej badań. Omówimy podstawy terapii dialektyczno-behawioralnej i dlaczego jest to dobre podejście tam, gdzie emocje stanowią problem.

To szkolenie nie wyczerpuje tematu dysregulacji emocjonalnej, czy terapii behawioralnej z dorosłymi. Wprowadza w specyfikę pracy z osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń osobowości i terapii DBT.

Vivian Fiszer
Jestem psychologiem, specjalizuję się w zaburzeniach osobowości, które często objawiają się problemami z regulacją emocji, impulsywnością, ogólnym niezadowoleniu z życia. Pracuję prawie wyłącznie z osobami z zaburzeniem osobowości, z pogranicza, narcystycznym, antyspołecznym, zależnym dlatego skupiam się na podejściu dialektyczno-behawioralnym, behawioralnym (90%), ewentualnie pokrewnych podejściach Trzeciej Fali (CFT,ACT,FAP).
Stale rozwijam swoje umiejętności. Ukończyłam szereg szkoleń, kursów i warsztatów terapii dialektyczno- behawioralnej oraz behawioralnej. Na użytek swojej praktyki przetłumaczyłam najnowszy trening umiejętności DBT (2015) a wcześniej poprzedni (ten z 1994). W naszym Centrum DBT stale prowadzę co najmniej dwie grupy treningu umiejętności DBT (w najbliższym czasie 5 – uwielbiam grupy!).
Regularnie superwizuję swoją pracę i udało mi się stworzyć pierwszy w Polsce zespól superwizyjny DBT.
Jestem członkiem między innymi Association for Contextual Behavior Science, American Psychological Association, European Society for the Study of Personality Disorders. Byłam pierwszym prezesem (założycielem) Polskiego Towarzystwa DBT. Uczestniczę w konferencjach naukowych, szczególnie tych poświęconych zaburzeniom osobowości. Prowadzę wykłady oraz bloga popularyzującego wiedzę psychoterapeutyczną, gdzie opisuję metody psychoterapeutyczne i zasady, którymi kieruję się w terapii: http://emocje.pro/

Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.

Skip to content