Przejdź do treści
Strona główna » [szkolenie online] Wprowadzenie do terapii schematów

[szkolenie online] Wprowadzenie do terapii schematów

Termin szkolenia: 27.01.2024, 9:00-12:00

Miejsce szkolenia: online- platforma ZOOM

Cena: 123 zł

Organizator: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej

Prowadzący: Agata Kudlik

Zapisy: https://www.ctpb.pl/wprowadzenie-do-terapii-schematow

Terapia schematów stanowi obecnie jedno z bardziej dynamicznie rozwijających się podejść  terapeutycznych trzeciej fali. Skuteczność tej formy pracy jest potwierdzona naukowo w leczeniu problemów stanowiących wyzwanie w pracy terapeutycznej, takich jak zaburzenia osobowości oraz inne utrwalone, trwające latami zaburzenia. Podczas warsztatu przyjrzymy się charakterystyce tzw. „trudnych pacjentów” oraz podstawowym założeniom terapii schematów. Wiodącym tematem warsztatu będą: schematy. W teorii i praktyce poznasz to, czym jest schemat, jakie znamy rodzaje schematów, jak powstają oraz odpowiemy na pytanie: dlaczego są one tak trudne do zmiany. Dowiesz się, co oferuje terapii schematów w pracy nad zmianą nieadaptacyjnych schematów.

Program warsztatu:

  • podstawowe założenia współpracy w psychoterapii i ich ograniczenia
  • schemat jako podstawowe pojęcie w terapii schematów
  • geneza powstawania schematów
  • mechanizmy podtrzymujące schematy
  • tryby schematów

Agata Kudlik

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo–behawioralny, certyfikowany terapeuta schematów (poziom zaawansowany), wykładowca akademicki, doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii.

Źródło ogłoszenia i obrazka: https://www.ctpb.pl/wprowadzenie-do-terapii-schematow

Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.

Skip to content