Termin szkolenia: 27.01.2024, 9:00-12:00
Miejsce szkolenia: online- platforma ZOOM
Cena: 123 zł
Organizator: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej
Prowadzący: Agata Kudlik
Zapisy: https://www.ctpb.pl/wprowadzenie-do-terapii-schematow
Terapia schematów stanowi obecnie jedno z bardziej dynamicznie rozwijających się podejść terapeutycznych trzeciej fali. Skuteczność tej formy pracy jest potwierdzona naukowo w leczeniu problemów stanowiących wyzwanie w pracy terapeutycznej, takich jak zaburzenia osobowości oraz inne utrwalone, trwające latami zaburzenia. Podczas warsztatu przyjrzymy się charakterystyce tzw. „trudnych pacjentów” oraz podstawowym założeniom terapii schematów. Wiodącym tematem warsztatu będą: schematy. W teorii i praktyce poznasz to, czym jest schemat, jakie znamy rodzaje schematów, jak powstają oraz odpowiemy na pytanie: dlaczego są one tak trudne do zmiany. Dowiesz się, co oferuje terapii schematów w pracy nad zmianą nieadaptacyjnych schematów.
Program warsztatu:
- podstawowe założenia współpracy w psychoterapii i ich ograniczenia
- schemat jako podstawowe pojęcie w terapii schematów
- geneza powstawania schematów
- mechanizmy podtrzymujące schematy
- tryby schematów
Agata Kudlik
Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo–behawioralny, certyfikowany terapeuta schematów (poziom zaawansowany), wykładowca akademicki, doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii.
Źródło ogłoszenia i obrazka: https://www.ctpb.pl/wprowadzenie-do-terapii-schematow
Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.