Przejdź do treści
Strona główna » [szkolenie online] Terapia schematów- podstawowe interwencje terapeutyczne

[szkolenie online] Terapia schematów- podstawowe interwencje terapeutyczne

Termin szkolenia: 10.02.2024, 9:00-14:00

Miejsce szkolenia: online- platforma ZOOM

Cena: 150 zł (po 2.02.2024 180 zł)

Organizator: PSYCHOTESTO Centrum Psychologiczne

Prowadząca: Katarzyna Kowalska

Adresaci: studenci psychologii i kierunków pokrewnych, specjaliści zainteresowani tematyką

Zapisy: https://psychotesto.pl/zapisy-na-szkolenia

Terapia schematu (TS) to stosunkowo nowe podejście psychoterapeutyczne wywodzące się z terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), w którym kluczową rolę pełni wspierająca relacja między pacjentem a terapeutą. Praca oparta jest na stosowaniu różnego rodzaju technik wyobrażeniowych oraz doświadczeniowych, których celem jest zwiększenie wglądu pacjenta, zrozumienie źródła jego problemów oraz wprowadzenie zmian w codziennym funkcjonowaniu, które przyczynią się do poprawy jakości jego życia. Jest skutecznym podejściem w leczeniu m.in. zaburzeń osobowości.

Podczas warsztatu uczestnicy i uczestniczki zapoznają się z teorią, na której oparta jest Terapia Schematu oraz będą mieć szansę wzięcia udziału w ćwiczeniach, dzięki którym łatwiej będzie zrozumieć mechanizmy leżące u podstaw oddziaływań tego podejścia terapeutycznego oraz czerpać z niego w przyszłej pracy z pacjentami/klientami.

PLAN SZKOLENIA:
1. Czym jest Terapia Schematu i na czym się opiera?
2. Charakterystyka wczesnych dezadaptacyjnych schematów
3. Czym są tryby?
4. Jak wzmacniać Zdrowego Dorosłego?
5. Skuteczność Terapii Schematu
6. Konceptualizacja w Terapii Schematu
7. Techniki wyobrażeniowe
8. Jak skutecznie stosować z pacjentem techniki doświadczeniowe?
9. Ćwiczenia praktyczne

Katarzyna Kowalska– psycholog i certyfikowana psychoterapeutka w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej. Absolwentka całościowego półtorarocznego szkolenia w zakresie Terapii Schematu w Centrum CBT w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. na Oddziale Psychiatrii w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Łodzi im. J. Babińskiego, Pabianickim Centrum Psychiatrycznym oraz w Poradniach Zdrowia Psychicznego. Na co dzień pracuje z pacjentami m.in. w Centrum Pomocy Psychiatrycznej i Psychoterapeutycznej Interior.

Źródło ogłoszenia i obrazka: https://www.facebook.com/events/6842061555887578/?active_tab=about&paipv=0&eav=AfbdocRpzPZxb4vbxnJJpnR4qalTUDDniSUOemgHm5d4NNI6NL7hLL5Th6_lLqPFsyg&_rdr

Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.

Skip to content