Przejdź do treści

[szkolenie online] Pacjent z trudnościami z regulacją emocjonalną- Techniki pracy terapeutycznej

Termin szkolenia: 13.01.2024, 9:00-14:00

Miejsce szkolenia: online- platforma ZOOM

Cena: 150 zł (po 5.01.2024 180 zł)

Organizator: PSYCHOTESTO Centrum Psychologiczne

Prowadzący: Beata Brewczyńska

Adresaci: studenci psychologii, medycyny i kierunków pokrewnych oraz początkujący specjaliści

Zapisy: https://psychotesto.pl/zapisy-na-szkolenia

Pacjenci/klienci z trudnościami z radzeniem sobie z emocjami mogą stanowić wyzwanie dla każdego psychologa i/lub terapeuty. Objadanie się, okaleczanie, sięganie po alkohol, problemowe zachowania – to jedynie niektóre przykłady dysregulacji emocjonalnej.

Doświadczenie pokazuje nam, że wiedza i umiejętności, którymi możemy podzielić się pacjentami, dają nam poczucie pewności i bezpieczeństwa w pracy. Dlatego przygotowaliśmy warsztat, w trakcie którego uczestnicy zdobędą wiedzę na temat dysregulacji emocjonalnej oraz sposobów pracy z osobami z takimi trudnościami.

Szkolenie będzie obejmować zagadnienia teoretyczne, prezentacje technik pracy oraz opisy prawdziwych przypadków z praktyki psychoterapeutycznej. Podczas części warsztatowej uczestnicy będą mieli możliwość wcielać się w role i ćwiczyć zaprezentowane wcześniej umiejętności.

PLAN SZKOLENIA:
1. Czym są trudności w radzeniu sobie z emocjami
2. Współwystępujące zaburzenia
3. Zdrowe przetwarzanie emocjonalne
4. Emocje pierwotne i wtórne
5. Funkcje terapii dysregulacji emocji
6. Nauka umiejętności radzenia sobie:
a. samoobserwacja
b. uważność
c. strategie kontroli bodźców
d. „Mądry umysł”
e. restrukturyzacja poznawcza
f. umiejętności przetrwania kryzysu
g. umiejętności interpersonalne
7. Uprawomocnienia i ich rola w leczeniu

Każdy uczestnik otrzyma imienny certyfikat (w formie pliku PDF) potwierdzający ukończenie szkolenia (istnieje również możliwość wysłania drukowanego dokumentu).

Beata Brewczyńska– psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Absolwentka zaawansowanego całościowego szkolenia w terapii DBT (dialektyczno-behawioralnej). Na co dzień pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) z elementami terapii schematu. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. na Oddziale Psychiatrii Młodzieżowej CSK UM w Łodzi, w Fundacji Interwencji Kryzysowej i Pomocy Psychologicznej Subvenio, a także w licznych placówkach świadczących pomoc i wsparcie psychologiczne. Członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów.

Źródło ogłoszenia i obrazka: https://www.facebook.com/events/1105513370437849?active_tab=about&paipv=0&eav=AfZ6Nr8JVXlvYf9xA0zTreAY5EU1Y1n7ZcDlfhSMt6wFA9Md6DncuWTwXHNDQ0zVPaI&_rdr

Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.

Skip to content