Przejdź do treści

[szkolenie online] Myśli samobójcze u młodzieży – wsparcie i terapia w nurcie poznawczo-behawioralnym

Termin szkolenia: 28.01.2024, 9:00-15:00

Miejsce szkolenia: online- platforma ZOOM

Cena: 190 zł

Organizator: PSYCHOTESTO Centrum Psychologiczne

Prowadząca: Katarzyna Kowalska

Adresaci: specjaliści pracujący z młodzieżą

Zapisy: https://psychotesto.pl/zapisy-szkolenia-specjalisci/

Co roku wzrasta wskaźnik prób suicydalnych podejmowanych przez osoby nastoletnie. Co trzeci nastolatek zmaga się z myślami „S”. Podczas warsztatu przyjrzymy się niepokojącemu zjawisku, jakim jest występowanie myśli samobójczych u nastolatków. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak pomóc młodym ludziom w kryzysie emocjonalnym. Pokażemy, jak rozmawiać z nastolatkami o myślach suicydalnych i rezygnacyjnych, a także o podejmowanych przez nich próbach odebrania sobie życia.

Warsztat skierowany jest do specjalistów, którzy z wyzwaniami pracy z młodzieżą stykają się na co dzień. Wiedza teoretyczna zostanie wzbogacona o ćwiczenia praktyczne, które pozwolą utrwalić zdobyte informacje. Ponadto, podczas części warsztatowej uczestnicy i uczestniczki będą mogli/mogły w praktyce skorzystać z nowo nabytej wiedzy pod okiem certyfikowanej psychoterapeutki poznawczo-behawioralnej.

PLAN SZKOLENIA:
1. Czym są a czym nie są myśli samobójcze?
2. Omówienie najczęstszych powodów występowania myśli „S” u nastolatków
3. Jak rozmawiać z nastolatkiem, który przejawia tendencje suicydalne?
4. Zachowania nastolatków, które mogą sugerować zmaganie się z kryzysem emocjonalnym
5. Zapoznanie się z prawdziwymi przypadkami osób nastoletnich, które podejmowały próby „S”
6. Omówienie najważniejszych założeń terapii poznawczo-behawioralnej
7. Jakie interwencje terapeutyczne można podejmować w pracy z nastolatkiem z myślami „S”?
8. Włączanie rodziców w proces terapeutyczny dziecka
9. Ćwiczenia praktyczne

Każdy uczestnik otrzyma imienny certyfikat (w formie pliku PDF) potwierdzający ukończenie szkolenia (istnieje również możliwość wysłania drukowanego dokumentu).

Katarzyna Kowalska– psycholog i certyfikowana psychoterapeutka w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. na Oddziale Psychiatrii Młodzieżowej w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Łodzi im. J. Babińskiego, Pabianickim Centrum Psychiatrycznym oraz w Poradniach Zdrowia Psychicznego. Na co dzień pracuje z pacjentami nastoletnimi oraz dorosłymi m.in. w Centrum Pomocy Psychiatrycznej i Psychoterapeutycznej Interior.

Źródło ogłoszenia i obrazka: https://facebook.com/events/s/mysli-s-u-m%C5%82odziezy-wsparcie-i/1378865193008216/

Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.

Skip to content