Termin szkolenia: 7.02.2024, 18:00-21:00
Miejsce szkolenia: online – platforma dialoteka.pl
Cena: 99 zł
Organizator: Dialoteka.pl
Prowadzący: dr n. med. Agnieszka Chrzczonowicz-Stępień
Adresaci: psycholodzy, psychoterapeuci, studenci psychologii i osoby zainteresowane psychoterapią osób z zaburzeniamii osobowości
Praktyczne szkolenie, na którym dowiesz się, jakie metody pracy i techniki terapeutyczne stosować, zależnie od nasilenia zaburzenia osobowości, którego pacjent doświadcza, jego indywidualnych trudności oraz postępów w pracy terapeutycznej.
Szkolenie nauczy Cię, jak brać pod uwagę przede wszystkim głębokość zaburzenia oraz indywidualne cechy i trudności pacjenta, zamiast (jak to często było dotąd) konkretny typ zaburzenia osobowości.
Pomoże Ci to w bardziej skutecznej pracy, trafniejszym doborze technik oraz lepiej przygotuje do pracy z pacjentami z zaburzeniami osobowości w oparciu o kryteria diagnostyczne z nadchodzącego ICD-11.
Na szkoleniu:
- Dowiesz się, jak rozpoznawać stopień nasilenia zaburzenia osobowości, którego pacjent doświadcza oraz jego indywidualnych trudności z tego wynikających
- Dowiesz się, jak rozpoznawać, jakie są deficyty pacjenta w obszarze “self” oraz w relacjach z innymi
- Dowiesz się, jak przeprowadzić wywiad z pacjentem, który pomoże Ci ocenić jego zdolność do mentalizacji
- Dowiesz się, jakie praktyczne metody stosować w pracy z pacjentami zależnie od stopnia zaburzenia osobowości oraz postępów w pracy terapeutycznej
- Dowiesz się, kiedy stosować i jak stosować następujące metody pracy z osobami z zaburzeniami osobowości:
- Praca na relacji terapeutycznej, przeniesieniu i przeciwprzeniesieniu
- Praca wykorzystująca interpretacje
- Praca nad rozwijaniem mentalizacji
- Praca nad kontrolą impulsów i regulacją emocjonalną
- Poznasz praktyczne przykłady z pracy terapeutycznej z pacjentami
dr n. med. Agnieszka Chrzczonowicz-Stępień
Certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, szkoliła się w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”, pracuje psychodynamicznie z pacjentami indywidualnymi i grupami.
Superwizorka w trakcie Szkolenia Superwizorskiego w Laboratorium Psychoedukacji. Szkoli przyszłych psychoterapeutów w Szkole Psychoterapii Dialog.
Specjalistka psycholożka kliniczna, po szkoleniu specjalizacyjnym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, posiada doświadczenie w pracy klinicznej w różnych oddziałach psychiatrycznych i ogólnych.
Pracuje jako adiunkt w Katedrze Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, uczy studentów anglojęzycznych w ramach kierunku Psychology in English. Jest autorką i współautorką publikacji z zakresu psychoterapii i psychopatologii.
Pracuje naukowo w HEALAB, aktualnie w grancie NCN prof. Zajenkowskiej, poświęconym badaniu skuteczności terapii zaburzeń osobowości. Współtworzy program leczenia zaburzeń osobowości w Centrum Terapii Dialog.
Pracuje jako adiunkt w Katedrze Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, uczy studentów anglojęzycznych w ramach kierunku Psychology in English. Szkoli psychoterapeutów w Szkole Psychoterapii Dialog.
Jest autorką i współautorką publikacji z zakresu psychoterapii i psychopatologii.
Źródło ogłoszenia i obrazka: https://facebook.com/events/s/jak-pracowac-z-pacjentami-z-za/816524133562234/
Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.