Termin szkolenia: 28.08.2024, 18:00-21:00
Miejsce szkolenia: online
Cena: 99 zł
Organizator: Psychomedic Akademia Terapeuty
Prowadząca: dr Karolina Zalewska- Łunkiewicz
Na szkolenie zapraszamy wszystkich specjalistów zainteresowanych tematyką diagnozy i leczenia traumy złożonej/cPTSD – zwłaszcza psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, lekarzy psychiatrów, psychotraumatologów, interwentów kryzysowych – a także wszystkich kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach.
Jak wskazują doniesienia kliniczne, traumy wynikające z działań człowieka rodzą zdecydowanie bardziej dotkliwe skutki dla psychiki, niż traumy w wyniku katastrof naturalnych. Szczególnie poważne mogą być skutki tzw. relacji urazowych, czyli takich, w których doszło do przemocy, nadużycia lub zaniedbania ze strony drugiej osoby. Najczęściej są to relacje z opiekunami w dzieciństwie lub młodości. Niekiedy zdarza się, że dostrzegany i zgłaszany przez Pacjenta problem dotyczy (pozornie) zupełnie innego obszaru, np. trudności w rozwoju osobistym czy budowania trwałego, bliskiego związku. Jednak nawet te traumatyczne wspomnienia, które zostały zepchnięte w niepamięć, silnie uszkadzają psychikę i odbijają się echem przez wiele lat.
Jak więc profesjonalnie pomagać Pacjentom ze złożonymi urazami relacyjnymi?
W pracy terapeutycznej z takimi osobami przydatne może okazać się myślenie psychodynamiczne i techniki zaczerpnięte z tego podejścia. W trakcie szkolenia dowiesz się, jak wykorzystywać dorobek terapii psychodynamicznej, prowadząc Pacjentów po złożonych przejściach traumatycznych. Poznasz konkretne wskazówki do prowadzenia diagnozy i poszczególnych etapów terapii.
PRAKTYCZNY PROGRAM
- Codzienne funkcjonowanie Pacjentów zmagających się ze złożonymi urazami relacyjnymi – jakich trwałych trudności doświadczają? O co warto zapytać Pacjenta na pierwszych spotkaniach?
- Na jakie wyzwania i pułapki należy przygotować się w pracy z osobami po złożonych przejściach traumatycznych?
- Różnicowanie cPTSD z innymi zaburzeniami zdrowia psychicznego – jak korzystać z wywiadu klinicznego w psychoterapii?
- Konceptualizacja oparta na koncepcji przywiązania i relacji z obiektem – jak i po co ją opracować? W jaki sposób myślenie psychodynamiczne może pomóc terapeucie w prowadzeniu Pacjenta?
- Jak wykorzystywać zjawiska przeniesienia i przeciwprzeniesienia do określenia poziomu uszkodzeń self u Pacjentów z traumą złożoną?
- Jak pracować z Pacjentami, którym trudno powracać pamięcią do wcześniejszych etapów życia?
- Reparacja powstałych uszkodzeń – zasady budowania bezpiecznej, uzdrawiającej relacji terapeutycznej.
Dr Karolina Zalewska-Łunkiewicz– doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, specjalistka psycholożka kliniczna, socjoterapeutka, psychoterapeutka certyfikowana przez Europejskie Towarzystwo Psychoterapii i Polskie Towarzystwo Psychologiczne; kierowniczka Zakładu Psychologii Klinicznej i Zdrowia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS w Katowicach. Pracuje terapeutycznie w podejściu psychodynamicznym z osobami dorosłymi i starszą młodzieżą. Ma bogate doświadczenie kliniczne, które zdobywała m.in. na oddziałach psychiatrycznych oraz w ośrodku terapii rodzin i par. Jest współautorką bestsellerowej książki „Kliniczna psychologia sądowa” oraz konsultantką naukową polskiej edycji „Podręcznika Pozytywnej Psychoterapii Psychodynamicznej”. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół tematyki psychospołecznych uwarunkowań trudności w zakresie zdrowia psychicznego.
Źródło ogłoszenia i obrazka: https://www.psychomedic.edu.pl/jak-pracowac-z-pacjentami-ktorzy-przetrwali-traumy-zlozone-praktyczne-wskazowki-dla-terapeutow-dr-karolina-zalewska-lunkiewicz
Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.