Przejdź do treści
Strona główna » [szkolenie online] Jak myśleć o traumie i PTSD/cPTSD z perspektywy psychodynamicznej?

[szkolenie online] Jak myśleć o traumie i PTSD/cPTSD z perspektywy psychodynamicznej?

Termin szkolenia: 23-24.03.2024, 9:00-16:15

Miejsce szkolenia: online- platforma ZOOM

Cena: 800 zł

Organizator: Fundacja Vis Salutis

Prowadząca: mgr Alina Jasiak

Adresaci: psycholodzy i osoby w trakcie kursów psychoterapii

Zapisy: https://vissalutis.pl/kursy/terapia-traumy-ptsd-cptsd/

Jak myśleć o traumie i PTSD/cPTSD z perspektywy psychodynamicznej? Kiedy mamy do czynienia z traumą? Jak rozpoznać PTSD? Jak myśleć o traumie dawnej i obecnej? Kiedy psychoterapia a kiedy interwencja? W jakie pułapki można wpaść w leczeniu?

Celem szkolenia będzie przedstawienie myślenia, rozumienia problematyki traumy i PTSD.

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z:

  • koncepcjami traumy, PTSD/cPTSD
  • dowiedzą się jak wygląda konsultacja, wstępne interwencje – przykłady na podstawie przypadku klinicznego
  • mechanizmy obronne często obecne w problematyce związanej z traumą
  • przeniesienie i przeciwprzeniesienie,
  • pułapki i trudności jakie mogą pojawić się w leczeniu
  • znaczenie settingu terapeutycznego
  • analiza przypadków traumy dawnej i aktualnej – przykłady kliniczne, nawiązanie do koncepcji mentalizacji i teorii więzi

mgr Alina Jasiak–  certyfikowany psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, ukończyła całościowe szkolenie do certyfikatu psychoterapeuty organizowane przez Katedrę Psychoterapii UJ w Krakowie. Ukończyła szkolenie pierwszego stopnia z psychoterapii opartej na mentalizacji MBT współorganizowane i certyfikowane przez Anna Freud Centre w Londynie. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Poradni Zdrowia Psychicznego, na Oddziale Ogólnopsychiatrycznym w Klinice Psychiatrii oraz na Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Behawioralnych w Krakowie, prowadząc terapię indywidualną i grupową. Pracuje w nurcie psychodynamicznym, interesuje się psychoanalizą, terapia par.

Źródło ogłoszenia i obrazka: https://vissalutis.pl/kursy/terapia-traumy-ptsd-cptsd/

Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.

Skip to content