Przejdź do treści
Strona główna » [Stacjonarna] V KonferencjA Edukacyjno-SzkoleniowA „Psychoterapia Młodych cz. 3”

[Stacjonarna] V KonferencjA Edukacyjno-SzkoleniowA „Psychoterapia Młodych cz. 3”

Termin konferencji: 18-19.03 2024, 9:00-19:00

Miejsce konferencji: Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań

Cena: uczestnicy 600 zł, doktoranci 300 zł, pracownicy UMP 300 zł, studenci 70 zł

Organizator: Katedra i Zakład Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Zapisy: http://www.psychoterapia2024.bok-ump.pl/teksty.php?plik=form/rejestracja.php

Kolejna Konferencja dla Młodych to spotkanie edukacyjne, którego celem jest udoskonalenie praktyki zawodowej, praca w zespołach interdyscyplinarnych (psycholog, psychoterapeuta, lekarz, psychiatra dietetyk) i wymiana wiedzy niezbędnej, aby psychologia skupiona na zdrowiu psychicznym dziecka mogła się rozwijać i poprawiać. Obserwujemy dzieci i młodzież z poważnymi i długotrwałymi problemami psychicznymi, które reagują na ludzi i sytuacje w sposób, którego nie rozumieją i nie potrafią kontrolować. Ich emocje często są skrajne i często wyrażają się poprzez trudne zachowanie i problematyczne relacje.

Psychoterapia dzieci i młodzieży pozwala niejako zajrzeć pod powierzchnię trudnych emocji, zachowań i relacji, aby pomóc dzieciom, młodzieży i ich rodzinom zrozumieć siebie i swoje problemy. Dzięki temu dziecko może zacząć wyrażać swoje emocje w mniej zaburzony sposób i powrócić do normalnego procesu rozwoju.

W tym roku będą Państwo mieli okazję posłuchać wybitnych badaczy, lekarzy i psychoterapeutów. Wziąć udział w dyskusji na temat innowacyjnych badań oraz wymiany pomysłów i doświadczeń w dziedzinie psychoterapii. Poruszane tematy będą dotyczyły przemocy, uzależnień behawioralnych, zaburzeń odżywiania, afektywnych i traumy/urazów psychicznych.

Ważną częścią konferencji, już tradycyjnie, będą panele dyskusyjne dotyczące psychoterapii dziecka w różnych paradygmatach, a także warsztaty, prowadzone przez specjalistów.
Do udziału w konferencji zapraszamy psychoterapeutów, osoby szkolące się, psychologów, lekarzy i pedagogów, a także wszystkich zainteresowanych zaproponowaną problematyką.
Mamy nadzieję, że podjęta w ramach konferencji tematyka stanowić będzie znaczący wkład w rozwój i pogłębienie wiedzy z zakresu psychoterapii, a spotkanie i wymiana doświadczeń przyczyni się do większej integracji środowiska terapeutycznego w Polsce.

Zapraszamy także do przesyłania propozycji referatów konferencyjnych najpóźniej do 31 stycznia 2024 r.

Źródło ogłoszenia i obrazka: http://www.psychoterapia2024.bok-ump.pl/

Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.

Skip to content