Przejdź do treści
Strona główna » Rozmowa o DBT i Family Connections z międzynarodowym ekspertem DBT prof. Alanem Fruzzettim

Rozmowa o DBT i Family Connections z międzynarodowym ekspertem DBT prof. Alanem Fruzzettim

Rozmowa o DBT i Family Connections z międzynarodowym espertem DBT prof. Alanem Fruzzetti.

To bardzo inspirująca rozmowa o tym w jaki sposób rozwijało się DBP (terapia dialektyczno-behawioralna) oraz Family Connections (program wsparcia dla rodzin).

Opowieść o osobistym doświadczeniu, wątpliwościach, jakie były na początku drogi. Ale przede wszystkim rozmowa, która pokazuje prawdziwego ducha DBT i Family Conections.

Wsparcie techniczne było tak zaabsorbowane, że z opóźnieniem włączyło nagrywanie. Pierwsze pytanie dotyczyło tego, czy było przypuszczenie, że DBT rozwinie się w taki sposób, że z niszowej terapii stosowanej w jednym ośrodku stanie się uznanym i stosowanym na całym świecie podejściem terapeutycznym.
Świetna rozmowa dla tych, którzy dopiero zaczynają się interesować tym podejściem, ale też dla tych, którzy już dobrze znają i pracują w DBT.

Rozmowę prowadzi Magdalena Skuza-Singh.

Dr Alan Fruzzetti jest uznanym na całym świecie badaczem, nauczycielem i superwizorem DBT. Jest dyrektorem ds. szkoleń w Dziale Wsparcia Rodzin (Family Services) i starszym superwizorem DBT dla programów DBT 3East w McLean Hospital/Harvard Medical School, a także emerytowanym profesorem na Uniwersytecie Nevada w Reno. Alan jest wiceprzewodniczącym zarządu Narodowej Inicjatywy Edukacyjnej dla Zaburzenia Osobowości Borderline (National Education Alliance for Borderline Personality Disorder – NEA-BPD), członkiem zarządu Linehan Institute, Międzynarodowego Stowarzyszenia DBT (International Association for DBT) oraz Centrum Edukacji w zakresie Traumy i Stresu (Center for Trauma and Stress Education). Jest autorem ponad 100 prac badawczych i klinicznych, rozdziałów książek, redaktorem serii Guilford DBT Practice, a także wykładowcą i szkoleniowcem w ponad 25 krajach w zakresie Terapii Dialektyczno-Behawioralnej z rodzicami, parami i rodzinami. Alan jest współtwórcą bezpłatnych programów NEA-BPD Family Connections dla rodziców, partnerów i innych bliskich osób z zaburzeniami osobowości typu borderline, poważnymi zaburzeniami regulacji emocji, próbami samobójczymi i pokrewnymi problemami. Prezentował przed komisjami Kongresu problematykę związaną z samobójstwami i otrzymał wiele wyróżnień za badania, nauczanie i pracę społeczną.

Magdalena Skuza-Singh, jest psychologiem, socjologiem, certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym, w trakcie kursu superwizora-dydaktyka terapii poznawczo-behawioralnej. W 2019 roku ukończyła szkolenie DBT Comprehensive Training prowadzone przez Behavioral Tech, Seattle, USA. Od 2020 należy do zespołu szkoleniowego Center for DBT and Families, USA, kierowanego przez dr Alana Fruzzetti. Współprowadzi Centrum Zdrowia Psychicznego HarmonJa w Gdańsku, pracowała w oddziałach klinicznych dla dzieci i młodzieży. Jest członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (PTDBT). W stowarzyszeniu m.in.: zajmuje się koordynacją i rozwijaniem programu Family Conections w Polsce, reprezentuje stowarzyszenie PTDBT w inicjatywie GAP (Międzynarodowy sojusz na rzecz zapobiegania oraz wczesnej interwencji dla osób cierpiących na zaburzenie osobowości z pogranicza). Prowadzi superwizję oraz zespoły konsultacyjne DBT, regularnie prowadzi treningi umiejętności Family Connections dla rodzin.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=CTFlLy9Pjng

Skip to content