Przejdź do treści
Strona główna » Prelekcja o kampanii podczas IV MiędzynarodowEJ KonferencjI BPD

Prelekcja o kampanii podczas IV MiędzynarodowEJ KonferencjI BPD

„Maj miesiącem świadomości BPD: Wiedza, która daje nadzieję” – prezeska Fundacji zPogranicza prelegentem na międzynarodowej konferencji.

27-28 maja 2023 r. w Gdańsku odbyła się IV Międzynarodowa Konferencja BPD. Wystąpili na niej specjaliści z Polski oraz zagranicy. Wykłady dotyczyły nie tylko zaburzenia osobowości borderline, ale również zaburzeń odżywiania, uzależnień oraz traum. Do tematów poruszanych przez prelegentów należała diagnostyka, metody terapii oraz leczenia farmakologicznego BPD. Ważnym aspektem były także problemy młodzieży, dotyczące dysforii płciowej, ADHD oraz tendencji samobójczych.
W trakcie Konferencji swoje przemówienie zaprezentowała Anna Mrówczyńska – prezeska Fundacji zPogranicza. Opowiedziała ona m.in. o kampanii edukacyjnej Borderline #kuZrozumieniuiAkceptacji. Projekt ten wystartował w maju z inicjatywy Fundacji i Agencji PR Hub. Pomysłodawczyni przedsięwzięcia przedstawiła jej główne założenia, czyli uświadamianie społeczeństwa na temat sposobów leczenia oraz destygmatyzacji osób dotkniętych tym zaburzeniem osobowości. W wystąpieniu przybliżyła słuchaczom wyniki sondażu przeprowadzonego wśród społeczności internetowej, który wykazał, że prawie 100% badanych słyszało termin „borderline”, a ponad połowa z nich zna kogoś ze zdiagnozowanym zaburzeniem, jednak większość ankietowanych nie ma wystarczającej wiedzy na ten temat. Tak więc, kampania edukacyjno-uświadamiająca jest niezwykle istotna dla społeczeństwa, które nie jest odpowiednio przygotowane, by zrozumieć i wspierać osoby z BPD.

Skip to content