Termin konferencji: 1 grudnia 2023, 9:00-19:45
Miejsce konferencji: online, platforma Microsoft Teams
Cena: bezpłatnie
Organizator: Klinika Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania i II Klinika Psychiatryczna Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie we współpracy z Zakładem Psychologii Klinicznej i Psychopatologii Instytutu Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego
Zapisy: https://forms.gle/6TJSxMGVgwcLfXQS9
„Zmiana- szansa czy zagrożenie? Pacjent w zintegrowanym systemie ochrony zdrowia psychicznego”
Doświadczenia uwarunkowane walką z COVID-19 oraz konfliktem zbrojnym w Ukrainie doprowadziły w znacznym stopniu do przeformułowania fundamentów współczesnego świata, skłaniając tym samym do pogłębionej i krytycznej refleksji nad kwestią zdrowia psychicznego. Kształtująca się obecnie rzeczywistość stawia przed specjalistami z obszaru ochrony zdrowia psychicznego szczególne wyzwania. Jesteśmy w procesie zmiany, realizowana jest reforma psychiatrii zarówno dzieci i młodzieży jak i dorosłych, powstaje nowa specjalizacja w dziedzinie psychoterapii, uruchamiane są nowe szkolenia dla specjalistów w dziedzinie psychoterapii uzależnień. Zmiany niosą wiele nadziei
i oczekiwań, ale także wzbudzają niepokój.
Celem konferencji jest kreowanie przestrzeni dla wspólnej refleksji i wymiany poglądów, a także propagowania idei interdyscyplinarności w obszarze zdrowia psychicznego, diagnozy psychologicznej, psychoterapii i psychiatrii. Poprzednia edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony środowiska naukowego, jak i praktyków. W związku z tym pragniemy spotkać się ponownie, aby kontynuować integrację środowisk, wzajemnie uczyć się od siebie, a tym samym efektywnie zmierzać w swoich działaniach ku dobru pacjenta rozważając korzyści płynące ze zmian w systemie ochrony zdrowia psychicznego.
Udział w Konferencji jest bezpłatny i pozwala na uzyskanie punktów edukacyjnych. W programie tegorocznej edycji zaplanowane są wykłady eksperckie oraz czas na dyskusję i wymianę poglądów praktyków.
Komitet naukowy:
dr hab. Agnieszka Popiel, prof. SWPS
dr hab. Iwona Janicka, prof. UŁ
dr hab. Jan Chodkiewicz, prof. UŁ
dr hab. Jan Cieciuch, prof. UKSW
prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki
dr hab. Monika Wiłkość-Dębczyńska, prof. UKW
dr n. med. Patryk Stecz
dr n.med. Stanisław Oziemski
dr n.med. Aleksandra Lewandowska
prof. dr hab. n. med. Tadeusz Pietras, prof. IPiN
prof. dr hab. Bernadetta Izydorczyk
dr hab. Justyna Klingemann
dr hab. Barbara Bętkowska-Korpała, prof. UJ
dr hab. n. med. Anna Mosiołek
dr hab. Monika Talarowska, prof. UŁ
dr hab. Wojciech Dragan, prof. UJ
dr hab. med. Mariusz Furgał
dr n. med. Łukasz Müldner-Nieckowski
prof. dr hab. n. med. Napoleon Waszkiewicz
dr n. med. Jerzy Sobański
dr n. med. Sławomir Jakima
dr n.med. Michał Mielimąka
dr Magdalena Zadworna
dr Kasper Sipowicz
Strona konferencji: https://ipin.edu.pl/integralia2023/
Strona wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/WMfavAv0
Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.