Przejdź do treści
Strona główna » [szkolenie online] Szkolenie DBT Comprehensive 2021, zaawansowane szkolenie w terapii dialektyczno-behawioralnej

[szkolenie online] Szkolenie DBT Comprehensive 2021, zaawansowane szkolenie w terapii dialektyczno-behawioralnej

Termin szkolenia: 11.10.2021 – 10.06.2022
Miejsce szkolenia: online
Cena: od 3600 zł
Organizator: Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno-Behawioralnej
Prowadzący: prof. Alan Fruzzetti, Magdalena Skuza-Singh i Magdalena Muracka-Tylko z PTDBT
Język szkolenia: angielski i tłumaczenie symultaniczne na język polski (część 1 oraz 3i4); polski (część 2), dodatkowe materiały w wersji tłumaczonej symultanicznie na polski i w wersji angielskiej

Adresaci: zespoły terapeutyczne, które chcą prowadzić pacjentów w nurcie terapii DBT (w skład zespołu mogą wchodzić psychoterapeuci, psychiatrzy inni specjaliści, którzy wspólnie świadczą pomoc dla pacjentów BPD, albo co prawda nie pracują jeszcze wspólnie ale chcą utworzyć jeden zespół konsultacyjny), psychoterapeuci, którzy ukończyli 4-letnie szkolenie terapeutyczne (w dowolnym nurcie), psychoterapeuci w trackie 4-letniej szkoły terapeutycznej (w dowolnym nurcie), osoby, które pracują klinicznie i planują ukończyć to szkolenie a potem 4-letnią szkołę terapeutyczną w innym nurcie (tak aby poszerzyć swoje kompetencje kliniczne), psychiatrzy, pielęgniarki psychiatryczne, o ile pracują w zespole DBT, terapeuci uzależnień.

Zapisy: https://zapisy.ptdbt.pl/rejestracja-na-szkolenie/7

Dokładny opis i plan szkolenia, harmonogram płatności: https://ptdbt.pl/dbt_comprehensive_2021/

Szkolenie składa się z ośmiu 2-dniowych zjazdów na przełomie wrzesień 2021/czerwiec 2022 + od stycznia cotygodniowe spotkania zespołów konsultacyjnych, łącznie 110 godzin dydaktycznych.

część 1, „Wprowadzenie do DBT”

11-12 października 2021, 14:00-19:00

28-29 października 2021, 14:00-19:00

część 2, „Trening umiejętności DBT”

18-19 listopada 2021, 14:00-19:00 , polscy specjaliści z PTDBT

6-7 grudnia 2021, 14:00-19:00 , polscy specjaliści z PTDBT

+ dostęp do nagrań z Alanem i Armidą Fruzzetti

część 3, Jak utworzyć i prowadzić zespół konsultacyjny, problemy w terapii + konsultacje zespołów DBT i konsultacje pracy indywidualnej

 3- 4 marca 2022, 14:00-19:00, prof Fruzzetti

21 marca 2022 , 14:00-19:00, prof Fruzzetti

22 marca 2022 , 14:00-19:00 , polscy specjaliści z PTDBT

+ dostęp do nagrań sesji

+cotygodniowe spotkania zespołów konsultacyjnych

+mentoring polskich specjalistów dla zespołów konsultacyjnych 1 x mies

część 4, dalsze konsultacje zespołów

23 maja 2022, 14:00-19:00, prof Fruzzetti

24 maja 2022, 14:00-19:00 polscy specjaliści z PTDBT

9,10 czerwca 2022, 14:00-19:00, prof Fruzzetti – ewentualnie zjazd stacjonarny jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna

Ceny dla wczesnej rejestracji. Zamknięcie wczesnej rejestracji: 2021.09.10

Członkowie PTDBT, Promocyjna wczesna cena: 3600 zł

Pozostali uczestnicy, Promocyjna wczesna cena: 3900 zł

Ceny dla późnej rejestracji. Rozpoczęcie późnej rejestracji: 2021.09.11

Członkowie PTDBT, Regularna cena: 3900 zł

Pozostali uczestnicy, Regularna cena : 4200 zł

prof. Alana Fruzzetti, PhD, USA, jest uznanym na całym świecie badaczem, nauczycielem i superwizorem DBT. Jest dyrektorem ds. szkoleń w Dziale Wsparcia Rodzin (Family Services) i starszym superwizorem DBT dla programów DBT 3East w McLean Hospital/Harvard Medical School, a także emerytowanym profesorem na Uniwersytecie Nevada w Reno. Alan jest wiceprzewodniczącym zarządu Narodowej Inicjatywy Edukacyjnej dla Zaburzenia Osobowości Borderline (National Education Alliance for Borderline Personality Disorder – NEA-BPD), członkiem zarządu Linehan Institute, Międzynarodowego Stowarzyszenia DBT (International Association for DBT) oraz Centrum Edukacji w zakresie Traumy i Stresu (Center for Trauma and Stress Education). Jest autorem ponad 100 prac badawczych i klinicznych, rozdziałów książek, redaktorem serii Guilford DBT Practice, a także wykładowcą i szkoleniowcem w ponad 25 krajach w zakresie Terapii Dialektyczno-Behawioralnej z rodzicami, parami i rodzinami. Alan jest współtwórcą bezpłatnych programów NEA-BPD Family Connections dla rodziców, partnerów i innych bliskich osób z zaburzeniami osobowości typu borderline, poważnymi zaburzeniami regulacji emocji, próbami samobójczymi i pokrewnymi problemami. Prezentował przed komisjami Kongresu problematykę związaną z samobójstwami i otrzymał wiele wyróżnień za badania, nauczanie i pracę społeczną.

Magdalena Skuza-Singh jest psychologiem, socjologiem, certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym, w trakcie kursu superwizora-dydaktyka terapii poznawczo-behawioralnej. W 2019 roku ukończyła szkolenie DBT Comprehensive Training prowadzone przez Behavioral Tech, Seattle, USA. Od 2020 należy do zespołu szkoleniowego Center for DBT and Families, USA, kierowanego przez dr Alana Fruzzetti. Współprowadzi Centrum Zdrowia Psychicznego HarmonJa w Gdańsku, pracowała w oddziałach klinicznych dla dzieci i młodzieży. Jest członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (PTDBT). W stowarzyszeniu m.in.: zajmuje się koordynacją i rozwijaniem programu Family Conections w Polsce, reprezentuje stowarzyszenie PTDBT w inicjatywie GAP (Międzynarodowy sojusz na rzecz zapobiegania oraz wczesnej interwencji dla osób cierpiących na zaburzenie osobowości z pogranicza). Prowadzi superwizję oraz zespoły konsultacyjne DBT, regularnie prowadzi treningi umiejętności Family Connections dla rodzin oraz treningi umiejętności DBT.

Magdalena Muracka-Tylko jest psychologiem, filozofem i certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. W 2019 roku ukończyła szkolenie DBT Comprehensive Training prowadzone przez Behavioral Tech, Seattle, USA. Obecnie dalej kształci się w DBT jako psychoterapeuta, dydaktyk i mentor zespołów konsultacyjnych DBT pod okiem prof. Alana Fruzzettiego, uznanego specjalisty i superwizora DBT na świecie. Jest wykładowczynią w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Prowadzi prywatną praktykę terapeutyczną w Warszawie. Obecnie ma zaszczyt pełnić funkcję przewodniczącej Zarządu III kadencji Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (PTDBT), którego jest członkiem założycielem i w którego władzach aktywnie działa od 2016 roku. W stowarzyszeniu podejmuje inicjatywy szkolenia terapeutów (m.in.: prowadzi nieodpłatne zespoły samokształceniowe) oraz zajmuje się koordynacją i rozwijaniem programu Family Conections (FC) w Polsce (m.in.: prowadzi spotkania szkoleniowe dla liderów FC oraz konsultuje ich pracę), a jako lider FC prowadzi treningi umiejętności Family Connections dla rodzin.

Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.

Skip to content