Termin szkolenia: 16.03.2024, 9:00-16:00
Miejsce szkolenia: online- platforma ZOOM
Cena: 399 zł
Organizator: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii
Prowadząca: Agnieszka Juszczyk-Mirek
Zapisy: https://dcp.wroclaw.pl/otwarte-szkolenia-terapeutyczne?action=info-ogolne&id=2106
Program definiuje problem samouszkodzeń i samobójstw oraz omawia metody pomocy psychologicznej osobie samouszkadzającej się, zagrożonej samobójstwem. Zajęcia będą prowadzone metodami aktywnymi (warsztat), uczestnicy będą mieli okazję pracować nad studium przypadku, wezmą udział w ćwiczeniach indywidualnych i grupowych.
Adresatami szkolenia są osoby zawodowo zajmujące się pomaganiem osobom w kryzysie, odpowiedzialne za interwencję w sytuacji kryzysów, wypadków i katastrof. Szczególnie zapraszamy psychologów, terapeutów, pracowników służby zdrowia i instytucji pomocy społecznej, służb ratowniczych, oraz studentów ostatnich lat studiów kierunków: psychologia, pedagogika, resocjalizacja.
Program:
1. Zachowania samobójcze a samouszkodzenia – rozpoznanie.
2. Dynamizm samobójstwa. Dynamika samouszkodzeń.
3. Zachowania samobójcze – czynniki kliniczne, społeczne, osobiste.
4. Cechy charakterystyczne osób popełniających samobójstwo.
5. Analiza listów samobójców.
6. Samobójstwo – znaki ostrzegawcze.
7. Formularz Oceny Selekcyjnej – w odniesieniu do problematyki zagrożenia życia.
8. Pomoc psychologiczna dla osób o skłonnościach samobójczych- poradnictwo w kryzysie, strategie interwencji wobec samobójstwa.
9. Zapobieganie samobójstwom. Postępowanie z osobą z problemem samouszkodzeń.
10. Opracowywanie terapii prewencyjnych.
11. Stres i żałoba po samobójstwie.
12. Spotkanie postinterwencyjne.
13. Opieka nad osobą po próbie samobójczej, opieka nad rodziną samobójcy.
Agnieszka Juszczyk-Mirek – psycholog , certyfikowany psychoterapeuta systemowy (certyfikat nr 112), psychoterapeuta CBT, psychoterapeuta Terapii Schematów ISTT, certyfikowany interwent kryzysowy Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, superwizor i trener Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej. Od przeszło 20 lat prowadzi psychoterapię indywidualną (w podejściu poznawczo-behawioralnym, terapię schematów, systemowym), grupową, terapię rodzin i par, zajęcia psychoedukacyjne i szkolenia. Pracuje z pacjentami i ich rodzinami z zaburzeniami psychotycznymi, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami psychosomatycznymi. Specjalizuje się w terapii zaburzeń lękowych, depresyjnych, psychotycznych, psychoterapii zaburzeń seksualnych, zaburzeń ASD i PTSD, zaburzeń osobowości.
Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe w zakresie Seksuologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. W zakresie umiejętności psychoterapeutycznych kształciła się także w Szkole Terapeutycznej – Psychoterapia Systemowa Indywidualna i Rodzinna WTTS (kurs podstawowy i kurs zaawansowany), Terapia Rodzin – Polski Instytut Ericksonowski, Terapia Małżeństw i Par – Polski Instytut Ericksonowski, Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie, Szkoła Terapii Schematów ISST, Studium metod pracy z ofiarami przemocy seksualnej, ich rodzinami i opiekunami – Fundacja Dzieci Niczyje, Studium Opiniowania Psychologiczno-Sądowego – Fundacja Dzieci Niczyje, Szkoła Psychoterapii CBT SWPS Warszawa. Członek Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, International Critical Incident Stress Foundation (ICISF), International Association for Suicide Prevention (IASP). Pracuje w kilku Poradniach Zdrowia Psychicznego.
Źródło ogłoszenia i obrazka: https://www.facebook.com/events/259401170447540/?active_tab=about
Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.