Termin szkolenia: 30 sierpnia 2021, godz. 09:00-14:00
Miejsce szkolenia: online
Cena: 599-799 zł netto (różne pakiety, ceny przy zapisach do 20 sierpnia)
Organizator: Psychologia w praktyce
Prowadzący: dr n. med. Anna Klatkiewicz
Zapisy i dokładny plan warsztatów:
https://centrumkompetencji.pl/edukacja,psychologia-i-psychoterapia,psycholog/osobowosc-borderline-wyzwania-diagnostyczne-i-terapeutyczne/531?a=128266/1
Specjalistyczny warsztat doskonalący dla psychologów i psychoterapeutów, który umożliwia poszerzenie oraz pogłębienie wiedzy na temat specyfiki diagnozy i terapii osobowości typu borderline.
Głównym celem warsztatu jest uwrażliwienie uczestników na specyfikę i trudności wynikające z pracy z osobowością typu borderline. Przygotujemy uczestników do korzystania z metod i technik, które zwiększą skuteczność oddziaływań diagnostycznych i terapeutycznych. Na przykładzie konkretnych studiów przypadków zobrazujemy specyficzne dla BPD zachowania oraz sposoby funkcjonowania w społeczeństwie. Nauczymy jak odróżniać osobowość typu borderline od choroby afektywnej dwubiegunowej oraz podpowiemy dlaczego warto w procesie terapeutycznym wziąć pod uwagę uzależnienia, ryzykowne zachowania i przypadkowe kontakty seksualne u osób z pogranicznym zaburzeniem osobowości.
W trakcie warsztatów omówimy i zobrazujemy na przykładach:
- Jakie czynniki genetyczne, biologiczne oraz uwarunkowania środowiskowe mogą wpływać na specyfikę powstawania pogranicznego zaburzenia osobowości?
- W jaki sposób nieprawidłowo wykształcone więzi w dzieciństwie oraz doświadczenie traumatycznych wydarzeń i zaniedbania ze strony rodziców/opiekunów może doprowadzić do pojawienia się osobowości typu borderline?
- Przy użyciu jakich metod, na etapie procesu diagnostycznego, poprawnie zidentyfikować i odróżnić od siebie osobowość typu borderline od choroby afektywnej dwubiegunowej? Wskazówki i podpowiedzi jak uniknąć pułapek diagnostycznych.
- Jak osobowość typu borderline może podwyższać ryzyko wystąpienia uzależnień, wchodzenia w przelotne związki i niezobowiązujące kontakty seksualne? Wsparcie terapeutyczne dla klientów z osobowością typu borderline zmagających się ze strachem przed odrzuceniem.
- Z jakimi trudnościami w sferze nawiązywania i podtrzymywania relacji, tworzenia związków oraz w kontaktach zawodowych mierzą się osoby z zaburzeniem osobowości typu borderline?
- Jaki jest związek między osobowością typu borderline a niekontrolowanymi wybuchami emocji, chronicznym stresem, frustracją i dużą podatnością na ocenę innych?
- W jaki sposób pograniczne zaburzenie osobowości może determinować i zniekształcać obraz postrzeganego świata, innych i własnej osoby? Idealizowanie aktualnego partnera do czasu pierwszej kłótni, postrzeganie świata w czarno-białych barwach, przy jednoczesnym braku stanów pośrednich między euforią a załamaniem.
- Jaki jest związek między osobowością typu borderline a współwystępującymi zaburzeniami odżywania, nadużywaniem substancji psychoaktywnych, patologicznym kłamstwem oraz samookaleczaniem i próbami samobójczymi?
dr n. med. Anna Klatkiewicz
Psycholog, psychoterapeuta, trener, pedagog, wykładowca Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Autorka ponad 40 publikacji z psychologii klinicznej i psychoterapii. Prowadzi psychoterapię indywidualną w nurcie psychodynamicznym, łącząc go z elementami Gestaltu integracyjnego oraz psychoterapię par i rodzin w nurcie systemowym.
Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.