Przejdź do treści
Strona główna » [szkolenie online] JAK PRACOWAĆ Z TRAUMĄ U OSÓB Z ZABURZENIEM OSOBOWOŚCI Z POGRANICZA?

[szkolenie online] JAK PRACOWAĆ Z TRAUMĄ U OSÓB Z ZABURZENIEM OSOBOWOŚCI Z POGRANICZA?

Termin szkolenia: 11.03.2024, 18:00-21:00

Miejsce szkolenia: online – platforma dialoteka.pl

Cena: 99 zł

Organizator: Dialoteka.pl

Prowadzący: mgr Magdalena Skuza

Adresaci: psycholodzypsychoterapeuci, studenci psychologii i osoby zainteresowane psychoterapią osób z zaburzeniem osobowości typu borderline

Zapisy:https://www.dialoteka.pl/jak-pracowac-z-trauma-u-osob-z-zaburzeniem-osobowosci-z-pogranicza

Praktyczne szkolenie, na którym dowiesz się, kiedy i w jaki sposób skutecznie pracować z traumą u pacjentów z zaburzeniem osobowości typu borderline.

Podczas szkolenia dowiesz się, jaka jest specyfika doświadczeń traumatycznych u osób z zaburzeniem osobowości borderline oraz w jaki sposób i kiedy badać ten obszar w doświadczeniu pacjenta.

Na szkoleniu:

  • Dowiesz się, jaka jest specyfika doświadczeń traumatycznych u osób z zaburzeniem osobowości borderline (w skrócie BPD)
  • Dowiesz się, jak rozmawiać o traumie i kiedy poruszać ten temat z osobami z BPD
  • Dowiesz się, czy istnieje ryzyko retraumatyzacji osób z BPD pracując w obszarze traumy
  • Dowiesz się, jak pracować z traumą u osób z BPD zależnie od wieku pacjenta
  • Dowiesz się, jak pracować z traumą u osób z BPD, które są również uzależnione
  • Dowiesz się, jakie umiejętności powinien posiadać terapeuta pracując w obszarze traumy z pacjentami z BPD
  • Poznasz skutecznie narzędzia pracy z traumą u osób z BPD, zaczerpnięte z CBT, DBT i EMDR
  • Poznasz praktyczne przykłady pracy klinicznej z pacjentami


mgr Magdalena Skuza

Psycholog, socjolog, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor- dydaktyk terapii poznawczo-behawioralnej, specjalista dialektycznej terapii behawioralnej (DBT), terapeuta EMDR. W 2018 roku ukończyła szkolenie DBT Comprehensive prowadzone przez Behavioral Tech, Seattle, USA.

Od 2020 należy do międzynarodowego zespołu szkoleniowego Center for DBT and Families, USA, kierowanego przez prof. Alana Fruzzetti’ego. Współprowadzi Centrum Zdrowia Psychicznego HarmonJa w Gdańsku, gdzie prowadzi terapię indywidualną oraz treningi umiejętności DBT, oraz treningi Family Connections dla rodzin. Pracowała w Klinice Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i oraz Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym WSP w Gdańsku. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu psychoterapii dla profesjonalistów zdrowia psychicznego, superwizuje terapeutów i zespoły kliniczne w całej Polsce.

Jest Przewodniczącą Zarządu oraz Członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (PTDBT), a także członkiem PTTPB. Jest zaangażowana w projekty międzynarodowe: jest Sekretarzem Europejskiego Stowarzyszenia Terapii DBT (EADBT), należy do inicjatywy GAP (Międzynarodowy sojusz na rzecz zapobiegania oraz wczesnej interwencji dla osób cierpiących na zaburzenie osobowości z pogranicza), oraz współpracuje z National Education Alliance for BPD – jest jednym z koordynatorów programu Family Connections®, wspierającego rodziny pacjentów w Polsce.

Specjalizuje się w terapii DBT i terapii osób z zaburzeniem osobowości z pogranicza (BPD), dysregulacją emocjonalną i tendencjami samobójczymi, oraz spektrum zaburzeń związanych z traumą u pacjentów w różnym wieku.

Źródło ogłoszenia i obrazka: https://www.dialoteka.pl/jak-pracowac-z-trauma-u-osob-z-zaburzeniem-osobowosci-z-pogranicza

Zamieszczane w tym dziale ogłoszenia mają charakter czysto informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Fundacja zPogranicza nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani nie czerpie żadnych innych korzyści z ich publikacji. Fundacja zPogranicza nie odpowiada za organizację prezentowanych tu kursów i szkoleń, przekazywane podczas nich treści oraz nie pośredniczy w zakupie biletów. Zarząd Fundacji zPogranicza ułatwia dokształcanie się specjalistów w zakresie terapii osobowości borderline, co może poprawić skuteczność leczenia osób z tą diagnozą, budowanie przychylnych postaw wobec pacjentów z zaburzeniem borderline oraz destygmatyzację zaburzenia z pogranicza, co jest zgodne ze statutowymi celami Fundacji.

Skip to content