Przejdź do treści
Strona główna » Psychoterapia DBT – Vivian Fiszer, Zofia Szynal

Psychoterapia DBT – Vivian Fiszer, Zofia Szynal

Po podjęciu ważnej decyzji o pójściu na terapię, stajemy przed kolejnym zadaniem – wyborem odpowiedniego psychoterapeuty. Jednym z kryteriów może być nurt, w którym pracuje terapeuta. Każdy z nurtów charakteryzuje się danymi metodami i technikami, które mogą okazać się szczególnie skuteczne przy leczeniu konkretnych zaburzeń. Czym charakteryzuje się i jakie są główne założenia psychoterapii dialektyczo-behawioralnej? Co na temat skuteczności terapii DBT mówią badania naukowe? Do kogo skierowana jest ta modalność terapeutyczna, a komu raczej nie pomoże? Oraz jak wygląda dostępność psychoterapii DBT w Polsce? Na te i wiele innych pytań odpowie Vivian Fiszer, terapeutka DBT. Rozmowę poprowadzi Zofia Szynal.

Vivian Fiszer – jedna z założycielek i pierwsza prezes Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno – Behawioralnej PTDBT, członek European Society for the Study of Personality Disorders, Association for Contextual Behavior Science, American Psychological Association. Ukończyła szereg kursów i szkoleń (np. w 2014 z autorką tej terapii prof. Linehan). Stworzyła zespół terapeutów DBT, dzięki czemu spełnia wszystkie warunki wymagane do prowadzenia tej terapii. Prowadzi szkolenia na temat terapii dialektyczno-behawioralnej, terapię indywidualną i grupową (trening DBT) pracuje wyłącznie z osobami które cierpią z powodu zaburzeń osobowości. Dla pacjentów (i terapeutów) stworzyła bloga popularyzującego podejścia 3 Fali CBT: emocje.pro.

Zofia Szynal – absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Ukończyła studia podyplomowe z seksuologii klinicznej i diagnozy psychologicznej. Współzałożycielka wrocławskiej Poradni Zdrowia Psychicznego Na Lepsze.


W cyklu „ABC Psychoterapii” realizowanym w ramach Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS wraz z zaproszonymi gośćmi poruszamy tematy dotyczące zdrowia psychicznego.

Źródło materiału i opisu: https://www.youtube.com/live/R1JZoKiRzgc?si=9e5IMOerjS3UOC-I

Skip to content